Kierownik szkolenia: mgr Monika Pintal-Ślimak, Ekspert ds. Systemu Ochrony Zdrowia
Badanie płynów z jam ciała
Nazwa szkolenia: Badanie płynów z jam ciała
Numer kursu: 1DL/2020
Data: 21.03.2020
Cena: 290 złotych brutto
Organizator: Centrum Szkoleniowe. Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
Miejsce: Reduta Business Center, Al. Jerozolimskie 148, 02-326 Warszawa
mgr Monika Pintal-Ślimak
Ekspert ds. Systemu Ochrony Zdrowia
Analiza potrzeb szkoleniowych, trendów rozwoju i cele szkolenia
Szkolenie warsztatowe prezentujące zagadnienia badań analityki klinicznej. W czasie zajęć przedstawione zostaną praktyczne zasady postępowania laboratoryjnego w zakresie badania płynów z jam ciała oraz płynu stawowego. Omówione zostaną zasady ich pobierania i przechowywania a także przygotowanie do czynności analitycznych. Zaprezentowane zostaną metody prowadzenia badania, interpretacji wyników badań, w oparciu o wybrane przypadki z praktyki klinicznej. Przedstawione zostaną najczęściej popełniane błędy przedlaboratoryjne i laboratoryjne, wpływające na wynik badania laboratoryjnego. Zajęcia warsztatowe umożliwią praktyczne zapoznanie się i przećwiczenie metod bazujących na aktualnym stanie wiedzy naukowej i prawidłowe postępowanie z wydzielinami we własnych laboratoriach.
Program szkolenia: Badanie płynów z jam ciała
Badanie płynu stawowego
Zajęcia warsztatowe
Adresaci szkolenia:
Szkolenie kierowane jest do diagnostów laboratoryjnych i techników analityki medycznej prowadzących badania płynów ustrojowych. Serdecznie zapraszamy osoby posiadające doświadczenie i pragnące zaktualizować swoją wiedzę jak i rozpoczynające praktykę w zakresie analityki klinicznej.
Forma realizacji szkolenia:
Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatów z wykorzystaniem zdjęć preparatów mikroskopowych, które będą przedstawione również w materiałach szkoleniowych. Liczebność słuchaczy wyniesie do 20 osób. Sala będzie wyposażona w sposób umożliwiający przeprowadzenie wykładów i warsztatów oraz w niezbędny sprzęt dydaktyczny, w tym do prezentacji multimediów.
Metody szkoleniowe:
Szkolenie będzie miało formę wykładu konwersatoryjnego będącego połączeniem wykładu z działalnością samych słuchaczy, ich współudziałem w rozwiązywaniu problemów klinicznych bądź praktycznych (z elementami pytań, dyskusji). Podczas zajęć zostaną zaprezentowane studia przypadków klinicznych z bogatego doświadczenia zawodowego wykładowców. Akcent zostanie przede wszystkim położony na aspekty praktyczne.
Wykładowcy:
Dr n. med. Olga Koper- Lenkiewicz jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Laboratoryjnej Diagnostyki Klinicznej (ZLDK) Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) kierowanym przez Prof. dr hab. n. med. Halinę Kemona. ZLDK UMB specjalizuje się w badaniach z zakresu analityki ogólnej (badanie moczu, kału, płynu mózgowo-rdzeniowego, płynów z jam ciała i płynu stawowego), parazytologii, immunoserologii. W tym zakresie w ZLDK prowadzone są zajęcia ze studentami m.in. kierunku lekarskiego i analityki medycznej oraz szkolenia indywidualne i kursy doskonalące dla diagnostów laboratoryjnych i klinicystów. Wiedzę i doświadczenie na temat diagnostyki płynu mózgowo-rdzeniowego dr n. med. Olga Koper miała okazją doskonalić podczas odbytych zagranicznych staży oraz kursów w tym zakresie. Ponadto pracowała w Zakładzie Diagnostyki Chorób Neurozwyrodnieniowych UMB, gdzie zajmowała się badaniem płynu mózgowo-rdzeniowego pod kątem diagnostyki choroby Alzheimera. Dr n. med. Olga Koper była wykładowcą na kursach w ramach specjalizacji z Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej, prowadzi staże specjalizacyjne dla diagnostów laboratoryjnych oraz lekarzy. Jest współautorką wielu publikacji oryginalnych i poglądowych oraz doniesień zjazdowych prezentowanych zarówno na zjazdach krajowych jak i zagranicznych.
Kwalifikacje osób prowadzących szkolenie
Wykładowca posiada udokumentowaną znajomość zagadnień merytorycznych oraz wieloletnie doświadczenie praktyczne i merytoryczne w zakresie tematyki szkolenia.
Certyfikat
Dokumentem stwierdzającym ukończenie szkolenia jest Certyfikat wydany przez Lingwistyczną Szkołę Wyższą, który potwierdza zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie tematyki prowadzonych warsztatów. Diagności laboratoryjny uzyskują możliwość uzyskana punktów edukacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2017 r. w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych (Dz. U. poz. 1519). Dokumentem poświadczającym zdobycie punktów edukacyjnych będzie stosowne zaświadczenie
Informacja o opłatach
Ze względu na zwolnienie doskonalenia zawodowego diagnostów laboratoryjnych z podatku VAT podane ceny są dla diagnostów laboratoryjnych całkowitym kosztem szkolenia (prosimy o podanie w karcie zgłoszenia nr wpisu na listę diagnostów laboratoryjnych). Możliwe jest także zwolnienie z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych (np. przez SPZOZ finansowanych przez NFZ). Dla pozostałych osób niebędącymi diagnostami laboratoryjnymi, do ceny szkolenia doliczany jest podatek VAT w wysokości 23%.
Zapisz się na szkolenie
Nazwa szkolenia: Badanie płynów z jam ciała
Numer kursu: 1DL/2020
Data: 21.03.2020
Cena: 290 złotych brutto
Organizator: Centrum Szkoleniowe LSW
Miejsce: Reduta Business Center Al.Jerozolimskie 148, 02-326 Warszawa
Pliki do pobrania:
Regualmin.pdf
Informacje dla pracowników:
Info.pdf