5 powodów, dla których nauka online jest przyszłością edukacji

nauka-online

Koncepcja tradycyjnej edukacji zmieniła się radykalnie w ciągu ostatnich kilku lat. Fizyczna obecność w klasie nie jest już jedyną opcją uczenia się – wszystko to z powodu rozwoju Internetu i nowych technologii. W dzisiejszych czasach masz dostęp do wysokiej jakości edukacji, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz, pod warunkiem, że masz dostęp do komputera. Wkraczamy teraz w nową erę – rewolucję edukacji online.

Nie ma jednak potrzeby odrzucania stacjonarnej nauki języka angielskiego w szkole czy na uczelni. Wiele osób jest sceptyczna edukacji przez Internet. Trudno zrozumieć pojęcie pozostawienia konwencjonalnej klasy, zwłaszcza jeśli ma się zmierzyć z tą ogromną przestrzenią zwaną Internetem.

Nie jest to jednak wystarczający powód, aby unikać tej alternatywy, która okazała się ważna i przydatna dla wielu uczniów języków obcych. Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez Babson Survey Research Group ponad 30 procent studentów szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych odbywa co najmniej jeden kurs na odległość. Ten trend jest również zauważalny w Polsce. Edukacja online to rozsądny wybór, niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem, czy dorosłym. Dla studentów może to być przydatna doskonalenia umiejętności w trudnym temacie lub uczenia się nowych umiejętności bez uporczywego jeżdżenia na zajęcia.

Dla nauczycieli oznacza to, że możesz uczyć z dowolnego miejsca na świecie. Możesz to zrobić w zaciszu własnego domu lub podczas podróży dookoła świata. Miejsce jako placówka edukacyjna staje się nieistotne i możesz zarobić dodatkowe pieniądze, gdziekolwiek się znajdziesz.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jeszcze pięciu powodów, dla których warto zaangażować się w edukację online!

 

Jest elastyczna

 

Edukacja online umożliwia nauczycielowi i uczniowi ustalanie własnego tempa uczenia się, a dodatkowo istnieje elastyczność w ustalaniu harmonogramu, który pasuje do planu każdej ze stron. W rezultacie korzystanie z internetowej platformy edukacyjnej pozwala na lepszą równowagę pracy i nauki, więc nie trzeba się poddawać i rezygnować z pracy zawodowej na rzecz edukacji. Studiowanie online uczy podstawowych umiejętności zarządzania czasem, co ułatwia znalezienie równowagi między pracą a nauką. Posiadanie wspólnego planu między uczniem i nauczycielem może również skłonić obie strony do przyjęcia nowych obowiązków i większej autonomii.

 

Oferuje szeroki wybór kursów

 

W przestrzeni tak rozległej jak Internet istnieją nieskończone umiejętności i przedmioty do nauczenia się. Platformy internetowe oferują kursy dla różnych poziomów i dyscyplin, a rosnąca popularność edukacji online doprowadziła do pojawienia się coraz większej liczby specjalistycznych kursów. Od lekcji gry na gitarze po fizykę kwantową, istnieją opcje dla każdego typu ucznia. Istnieje również duża szansa na uzyskanie oficjalnych certyfikatów językowych lub ważnych dyplomów. W ten sposób studenci mogą nawet uzyskać dyplom bez stawiania stopy na kampusie uniwersyteckim. Jako nauczyciel masz również do wyboru szeroki zakres poziomów edukacji. Możesz uczyć studentów, uczniów szkół średnich, a nawet dzieci ze szkół podstawowych. Jeśli jesteś nauczycielem, możesz wybrać poziom odpowiadający twoim kwalifikacjom.

 

Jest wszechobecnie dostępna

 

Edukacja online umożliwia naukę lub nauczanie z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to, że nie trzeba dojeżdżać z jednego miejsca do drugiego ani przestrzegać sztywnego harmonogramu. Co więcej, nie tylko oszczędzasz czas, ale także oszczędzasz pieniądze, które można przeznaczyć na inne rzeczy. Wirtualna klasa jest również dostępna wszędzie tam, gdzie jest połączenie internetowe, a dobrym sposobem na skorzystanie z tego jest podróżowanie połączone z nauką. Na przykład, jeśli studiujesz za granicą i chcesz znaleźć pracę, edukacja online jest doskonałym wyborem. Nie ma powodu, aby rezygnować z pracy lub nauki podczas odkrywania nowych i egzotycznych miejsc.

 

Pozwala na dostosowanie uczenia się

 

Wspominaliśmy wcześniej, jak elastyczność pomaga uczniowi i nauczycielowi ustalać własne tempo. Ale edukacja online jest również elastyczna w zależności od wymagań i poziomu umiejętności każdego ucznia. Zajęcia online są zwykle krótsze niż konwencjonalne. Zapewniają również przestrzeń do skupienia się na potrzebach i wątpliwościach ucznia, dzięki czemu nauczyciele mogą lepiej zrozumieć mocne i słabe strony swoich uczniów. Dlaczego?

Duża część kursów online pozwala na integrację z prowadzącym bez występowania przed całą grupą. Dzięki temu osoby mające problemy z publicznym zadawaniem pytań nie odczuwają dyskomfortu.

Często istnieje również dostęp do bardzo różnorodnych materiałów, takich jak filmy, zdjęcia i eBooki, a tutorzy mogą również integrować inne formaty, takie jak fora lub dyskusje, aby poprawić swoje lekcje. Ta dodatkowa treść jest dostępna w dowolnym momencie z dowolnego miejsca, co pomaga stworzyć wykształcenie dostosowane do potrzeb zarówno ucznia, jak i nauczyciela.

 

Jest niezwykle atrakcyjna cenowo

 

W przeciwieństwie do metod tradycyjnej edukacji na uczelni i w szkole, edukacja online jest zwykle bardziej przystępna cenowo. Istnieje również szeroki zakres opcji płatności, które pozwalają uczniom płacić w ratach lub za pojedyncze zajęcia. Pozwala to na lepsze zarządzanie budżetem. Wiele z takich kursów lub studiów online podlega również zniżkom lub stypendiom, więc cena rzadko jest wysoka. Możesz także zaoszczędzić pieniądze na dojazdy do pracy i materiały klasowe, które często są dostępne za darmo. Innymi słowy, inwestycja pieniężna jest mniejsza, ale wyniki mogą być lepsze niż inne opcje.

 

Czy warto porzucać tradycyjną edukację językową na rzecz edukacji online? Naszym zdaniem nie! Obie formy nauki działają idealnie w formie synergii. Tradycyjna edukacja językowa pozwala wspierana interaktywnymi kursami i narzędziami informatycznymi pozwala zmaksymalizować wiedzę i zdobyte doświadczenie. Jeżeli szukasz nowoczesnych studiów językowych to z pewnością musisz zapoznać się z ofertą edukacyjną Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie. Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę.