6 kreatywnych sposobów na naukę języka angielskiego

6-kreatywnych-sposobów-na-naukę-języka-angielskiego

Nauka języka może często stać się powtarzalna i żmudna, więc czasami warto zmienić sposób uczenia się. Wprowadzenie języka angielskiego do codziennego życia pomaga podświadomie ćwiczyć umiejętności językowe. Niezależnie od tego, czy uczysz się języka dla rozwoju osobistego, czy w ramach edukacji szkolnej lub akademickiej, pomocne może być rozwinięcie specjalnych technik ćwiczeń. Ćwiczenie języka jest również niezbędne podczas nauki za granicą w języku angielskim. Zwłaszcza jeśli musisz przystąpić do testu z języka angielskiego, takiego jak test TOEFL. Chociaż istnieje wiele typowych sposobów ćwiczenia języka angielskiego, my proponujemy bardziej praktycznych i nieszablonowych rozwiązań. Poznaj 6 kreatywnych sposobów na naukę języka angielskiego.

 

Spróbuj nauczyć się nowej umiejętności w języku angielskim

 

Chcesz poznać Origami, pieczenie lub spróbować gry na instrumencie? Większość ludzi ma umiejętności, których zawsze chciała się nauczyć. Ale czy próbowałeś wykonać instrukcje w języku angielskim? Uczenie się nowych umiejętności może pomóc włączyć mózg, aby stać się bardziej otwartym na nowe rzeczy. Może także pomóc w zwiększeniu prędkości uczenia się w miarę upływu czasu. Ucząc się nowych umiejętności w języku angielskim, możesz poszerzyć swoją znajomość języka, wprowadzając Cię w różne nowe obszary słownictwa. Instrukcje mogą często zawierać bardziej unikalne słowa i frazy, które mogą być trudne do zrozumienia. Nauka nowych umiejętności w języku angielskim poprawi Twoje umiejętności rozumienia w miarę poznawania nowych słów. W grupie lub osobno ta aktywność może być interesującym sposobem na ćwiczenie angielskiego.

 

Przeczytaj i przepisz popularną historię własnymi słowami

 

Czytanie i zmienianie klasycznej historii może być świetnym sposobem na ćwiczenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Czytanie więcej fikcji literackiej poprawi Twoje umiejętności twórczego pisania, gdy zdobędziesz wiedzę na temat popularnych technik pisania. Będziesz także poszerzać swoje słownictwo, odkrywając nowe czasowniki i przymiotniki do swojej historii. Kiedy czytasz bardziej klasyczne historie, znajdziesz wiele klasycznych narracji, które kształtują wiele powieści do dziś. Twoja poprawiona historia może być krótka jak wiersz lub książka. Tak czy inaczej, może to być dobry sposób na ćwiczenie angielskiego.

 

Spróbuj grać w gry słowne z innymi

 

Istnieje wiele popularnych gier słownych w języku angielskim, które są dobrym sposobem na sprawdzenie umiejętności językowych. Te proste gry mogą ćwiczyć umiejętności językowe pod presją, co może być szczególnie dobrą praktyką przy testach językowych. Istnieją proste gry, takie jak „szpieguję” i „20 pytań”, podczas gdy inne gry, takie jak Scrabble, mogą być trudniejsze. Może to pomóc ci w posługiwaniu się językiem zamiast biernym czytaniu podręcznika.

 

Zmień ustawienia telefonu i aplikacji na angielski

 

Jednym prostym sposobem na zintegrowanie języka angielskiego z codziennym życiem jest zmiana telefonu i / lub komputera na angielski. Dzięki temu będziesz mieć kontakt z językiem wiele razy każdego dnia. Chociaż często możesz nie zauważyć zmiany, w końcu zaczniesz przyswajać nowe słowa i frazy. Kilka razy, gdy otworzysz to ustawienie, prawdopodobnie znajdziesz język techniczny, którego inaczej nigdy nie widziałeś. Jeśli chcesz wyzwanie, możesz to zrobić w mediach społecznościowych i większości aplikacji na telefonie.

 

Znajdź anglojęzycznego kumpla / koleżankę do pisania

 

Niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów ćwiczenia języka jest regularna rozmowa z native speakerem. Chociaż nie każdy ma możliwość zrobienia tego osobiście, istnieje wiele usług pen pall dostępnych online. Tradycyjnie znajomi „z długopisów” komunikowani są za pomocą listów, ale może to zająć trochę czasu, kontakt za pośrednictwem poczty e-mail i połączeń wideo są dziś najbardziej popularne. Pisanie do kumpla z pióra zapewnia możliwość używania języka angielskiego w celu nawiązania kontaktu z innymi osobami. Nie tylko możesz ćwiczyć angielski, ale otworzysz kulturową wymianę, która może trwać przez całe życie.

 

Naucz się tekstów swoich ulubionych piosenek w języku angielskim

 

Większość ludzi na całym świecie słucha już muzyki po angielsku, ale jak często słuchają dokładnie tekstu. Angielski akademicki z podręczników nie zawsze ma zastosowanie w codziennej komunikacji. Bardziej uważne słuchanie tekstów piosenek może przybliżyć ci bardziej swobodne angielskie słowa i frazy. Ucząc się i powtarzając piosenki dla siebie, możesz rozwijać swoje umiejętności językowe, a także słuchać ulubionej muzyki. Może także poprawić twoją pamięć, co może być przydatne w środowisku akademickim.

Nie jest to wyczerpująca lista sposobów ćwiczenia angielskiego, a dostępnych jest wiele innych technik. Mamy nadzieję, że ta lista dostarczyła Ci inspiracji do przeniesienia praktyki językowej na wyższy poziom. Opieranie się na nowym języku może być trudne, a czasem zniechęcające. Ale stosując bardziej unikalne i kreatywne metody ćwiczeń, możesz odkrywać język w nowy sposób. Ewentualnie możesz również rozważyć profesjonalną naukę angielskiego w formie studiów o profilu filologia angielska na LSW. Nasze praktyczne zajęcia i wiele kursów wspomagających zapewnią ci potrzebną wiedzę i umiejętności poszukiwane przez pracodawców z całego świata!