Jak nauczyć się mówić po angielsku?

Jak nauczyć się mówić po angielsku

Dla wielu z nas rozmawianie w języku angielskim stanowi barierę trudną do pokonania. Znamy wiele słów i zasad gramatycznych, potrafimy stworzyć i zapisać poprawne zdania, ale kiedy przychodzi do ich wypowiedzenia, napotykamy ogromne problemy. Co można temu zaradzić? W jaki sposób możesz nauczyć się mówić po angielsku?

 

Jeśli chcesz mówić – słuchaj

 

Nauka mówienia w języku obcym od zawsze idzie w parze ze słuchaniem. Dlaczego? Bez znajomości brzmienia angielskich słów i zdań nie będziesz wiedzieć, jak wymawiać je prawidłowo. Z tego względu niezwykle przydatne w nauce mówienia po angielsku okazują się piosenki, seriale, filmy, gry oraz podcasty. To właśnie od słuchania takich materiałów warto rozpocząć swoją edukację. Jak robić to dobrze? Przede wszystkim słuchaj świadomie. Filmy oglądaj z napisami, a teksty piosenek sprawdzaj w internecie. Pamiętaj przede również o tym, że zdecydowanie lepiej jest uczyć się całych fraz i sformułowań, niż pojedynczych słówek. Budowanie logicznych fraz stanie się dla Ciebie o wiele łatwiejsze i bardziej intuicyjne, jeśli będziesz znać brzmienie poszczególnych konstrukcji zdań.

 

Prowadź rozmowy po angielsku

 

Aby mówić w języku angielskim, musisz… mówić w języku angielskim. Nie ma innego wyjścia! Oczywiście, nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę. Podejmowanie zbyt trudnych wyzwań może prowadzić do niepowodzeń i zniechęcenia. Zaczynaj od prostych zdań i, jeśli to możliwe, znajdź wśród swoich bliskich dobrego kompana do rozmów po angielsku. Nie wiesz, kogo możesz poprosić o pomoc? Mówienie do siebie, choć nieco kontrowersyjne, także może okazać się skuteczne. O czym jeszcze warto pamiętać? Na wyjazdach zagranicznych nie wyręczaj się innymi osobami, jeśli chcesz zapytać o drogę lub zamówić danie w restauracji. Nie bój się także o to, że popełnisz błąd w trakcie rozmowy. Uwierz w swoje umiejętności oraz możliwości, a także pamiętaj o tym, że nie musisz być nieomylny, żeby zacząć komunikować się w języku angielskim. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej zniwelujesz ewentualne błędy.

 

Kursy językowe online i rozmowy z native speakerem

 

Chcesz szybko i bezproblemowo nauczyć się mówić po angielsku? Zrobienie tego na własną rękę może okazać się niewystarczające. Jeśli zależy Ci na czasie i własnej wygodzie, możesz zapisać się na dobry kurs języka angielskiego online. Znajdziesz go na przykład na tej stronie: https://edoo.pl/angielski/. Ważne jest, aby wybrać taki plan nauczania, który opiera się głównie na komunikacji słownej. Warto przy tym wiedzieć, że naprawdę dobry kurs językowy online to taki, który oferuje nie tylko rozmowy z wykwalifikowanym lektorem. Kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest możliwość konwersacji z native speakerem. Kontakt z rodzimym użytkownikiem języka jest nieoceniony w kwestii nauki mówienia oraz porozumiewania się. Dzięki native speakerowi zapoznasz się z akcentem, naturalną budową zdań oraz wyrażeniami, o których istnieniu niektórzy lektorzy mogliby nawet nie wiedzieć.