Jak wysłać przesyłki do Anglii bezpiecznie i naprawdę tanio?

jak-wyslac-przesylki-do-anglii

Przesyłki kurierskie na trasie Polska-Anglia to codzienność w branży logistycznej. Ścisłe interesy między podmiotami z obu państw oraz liczna Polonia mieszkająca na Wyspach sprawiają, że cena przesyłki z Polski do Wielkiej Brytanii nabiera szczególnego znaczenia. Regularne analizowanie kosztów oraz wyszukanie najtańszej oferty przy zachowaniu jakości obsługi może przełożyć się na zaskakująco spore oszczędności. Jak sprawnie analizować cenniki i dostępność usług kurierskich do Anglii?

Dwie dekady po tym, jak na Wyspy Brytyjskie przeprowadziły się setki tysięcy Polaków – i w większości pozostały tam do dziś – Anglia, ale też Szkocja i Irlandia, są dziś naturalnym kierunkiem firm kurierskich. Paczki mają nie tylko charakter biznesowy; przesyłki w dużej mierze to również rzeczy osobiste – przekazywane np. od rodzin. Internet, Skype, Messenger i inne formy wirtualnego kontaktu nie rozwiążą wszystkiego – tym bardziej, że tysiące Polaków na Wyspach nadal chętnie robi zakupy w polskich sklepach internetowych i tradycyjnych z opcją wysyłki towaru do Anglii.

 

Przesyłki do Anglii – na co zwrócić uwagę?

 

Przede wszystkim warto zauważyć, jak zmienił się czas doręczenia przesyłek z Polski do Anglii. – W ostatnich latach wyraźnie widać było zmiany w tym względzie – zauważa Marek Richert z serwisu KurJerzy.pl, platformy do składania zamówień kurierskich online. O ile czas dostawy paczek do Anglii kiedyś sięgał kilku dni, wraz ze swoim rozwojem firmy kurierskie znacząco przyspieszyły terminy doręczeń. Efekt? Przesyłki docierają do odbiorców nawet po dwóch-trzech dniach od złożenia zamówienia. Zależy to oczywiście od indywidualnych cech przesyłki – lokalizacji odbiorcy czy jej gabarytów.

Istotna jest także forma transportu przesyłki do Anglii. Obecnie przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii przekazywane są na dwa sposoby – w ramach transportu drogowego oraz lotniczego. Pierwsza opcja z założenia będzie dłuższa; wysyłka paczki samolotem pozwala skrócić czas doręczenia nawet do dwóch dni. Może jednak wiązać się z wyższym kosztem.

Ceny przesyłek do Anglii mogą pozytywnie zaskakiwać. 4-kilogramowa przesyłka o wymiarach 25x25x10 cm z Polski do Anglii będzie – jak pokazuje KurJerzy.pl – kosztować ok. 76,03 zł z uwzględnionym podatkiem VAT. Ciekawostką są natomiast różnice cenowe między dostawcami. Kwota ta – według stanu na maj 2020 r. – to cena UPS. Konkurencyjna marka, GLS, tę samą przesyłkę podjąć może za – to znów stan na maj 2020 r. – 94,18 zł. Różnice są więc bardzo duże – stąd tak ważne jest porównanie cen, jakie umożliwia internet bazujący na automatyzacji danych od firm kurierskich.

 

Wysyłasz przesyłkę? Zaplanuj ją z wyprzedzeniem

 

W efekcie, aby wysłać przesyłki do Anglii tanio – a jednocześnie mając pewność jakości obsługi – warto planować je z wyprzedzeniem. Platforma do składania zamówień online pozwala na realizację całej procedury znacznie wcześniej – np. dwa tygodnie przed planowanym terminem doręczenia. Zapewni więc porównanie cen i ewentualny wybór korzystniejszej – nawet jeśli transport miałby odbywać się drogą lądową, a nie samolotem. W ten sposób regularne wysyłanie przesyłek na Wyspy – składając je przez internet i według określonego planu – pozwala zmniejszyć koszty operacyjne nawet o kilkadziesiąt procent. W skali miesiąca czy roku skala oszczędności będzie zaskakująco wysoka.