Filologia Angielska w Warszawie – dlaczego studia w wielkim mieście to dobry pomysł

lingwistyka-w-warszawie-main

Matura i pytanie: co dalej…? Jeśli jesteście już pewni, że filologia angielska, pozostaje jeszcze rozstrzygnąć ważną kwestię: gdzie?

Może jakaś mniejsza miejscowość, bo umożliwia lepszy dojazd, niższe koszty życia, konkurencja jest mniejsza? Albo duże miasto, może nawet od razu poważyć się na Warszawę?

My doradzamy Wam jednoznacznie, gorąco zapraszając do stolicy.

 

4 powody dlaczego Warszawa rządzi

 

Owszem, zalety małych miast są bezsporne, wygodniej i taniej, ale warto popatrzyć na tę życiową inwestycję z szerszej perspektywy.

 

Po pierwsze: sam poziom studiów

 

W Warszawie znajdują się najlepsze wydziały filologiczne w Polsce, tak na uczelniach państwowych, jak i prywatnych (gdyż na przykład nasza Szkoła sprowadza wykwalifikowaną kadrę naukową z największych akademickich placówek w Warszawie). Małe miejscowości nie są w stanie stworzyć takiej oferty, ze względu na odległość, dzielącą je od głównych ośrodków życia naukowego. Ujmując rzecz prozaicznie: najlepszym wykładowcom z Warszawy nie kalkulują się dalsze wyjazdy do odległych, pomniejszych szkół.

 

Po drugie: praktyka niedostępna nigdzie indziej

 

Studia to nie tylko nauka, ale i praktyka, i poznawanie profesjonalnego środowiska, w którym chcielibyśmy w przyszłości pracować, a także nawiązywanie znajomości. To w Warszawie najłatwiej znaleźć praktyki w prestiżowych biurach tłumaczeniowych, międzynarodowych firmach, ambasadach, instytucjach. W Warszawie odbywa się większość istotnych konferencje filologiczne, targów pracy, wykładów dla wolnych słuchaczy czy dni otwartych różnorakich szkół językowych, jednostek oświatowych, badawczych, popularyzatorskich. Tu także można skorzystać z pomocy najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych korepetytorów. Również zaznajomienie się z naszą Kadrą to kontakt jednocześnie z ludźmi reprezentującymi uczelnie państwowe, biura tłumaczeń czy inne wyżej wymienione instytucje. Często praktyki, bezpośrednia współpraca, wolontariat czy po prostu osobisty kontakt, w którym dajemy się poznać jako osoby  rzetelne, dobrze przygotowane do zawodu i zaangażowane, owocuje w przyszłości  regularnym zatrudnieniem.

 

Po trzecie: kierunek migracji osób ambitnych

 

Na studia lingwistyczne do Warszawy ciągną właśnie podobni do Was ludzie: czyli przedsiębiorczy, samodzielni, odważni i żądni wiedzy. Ludzie, którzy mają odwagę robić plany z rozmachem i podjąć ryzyko. Warto z takimi zasiadać w szkolnej ławie, bo to oznacza wzajemną motywację i inspirację, możliwość uczenia się od siebie, organizowania się nie tylko na polu naukowym, ale i towarzyskim i społecznym. W przyszłości otwiera to również furtkę do ciekawej współpracy zawodowej, może wspólnej działalności, może wzajemnej rekomendacji.

Tu możecie dołączyć do wielu klubów dyskusyjnych, wszelkich uczelnianych sekcji, formalnych i nieformalnych zrzeszeń studenckiej braci, która organizuje choćby słynne Juwenalia. Nigdzie nie obchodzi się ich przecież tak hucznie, jak w stolicy właśnie. Organizacje studenckie to także szansa skorzystania z wynegocjowanych przez nie zniżek, przywilejów, wolnych wstępów na ciekawe wydarzenia dla ich członków.

 

Po czwarte: prestiżowa edukacja

 

Dyplomy warszawskich uczelni są rozpoznawalne. To pozycja w CV, która od razu przyciąga uwagę i jest gwarancją dla pracodawcy, że chodzi o poważny ośrodek akademicki  i rzetelne wykształcenie. Nie budzi wątpliwości co do akredytacji i profesjonalności, ani podejrzeń, że jest tylko ulotną lokalną efemerydą.

No i przede wszystkim: gdzież wieść życie studenckie, jeśli nie w Warszawie? To przecież tu znajduje się największe skupisko studentów, tu mieści się mnóstwo akademików, lokali, klubów, bibliotek, muzeów, parków, centrów kultury i sportu, kin i teatrów, i czego tylko zechcecie…