Prowadzący: Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie, nazwa skrócona: LSW
Mediacje pracownicze - przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora
Termin kursu: 16.04.2020-20.04.2020
Czas trwania szkolenia: Szkolenie mediacyjne trwa łącznie 55 godziny zajęć dydaktycznych (41 godzin zegarowych i 30 minut), z czego minimalny czas trwania szkolenia z zagadnień pkt 1-3 wynosi łącznie 45 godzin dydaktycznych (33 godziny zegarowe i 45 minut):
Koszty: opłata uczestnika/opłata obejmuje 2700 zł (słownie: dwa tysiące tysiące siedemset złotych) (55 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych, w tym 45 godzin zajęć z mediatorem i 10 godzin zajęć z radcą prawnym)
Sprawy organizacyjne związane ze szkoleniem prowadzi Opiekun szkolenia mediacyjnego
Kod zawodu i nazwa wg Klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy
263502 Mediator Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem wiedzy i umiejętności zakresie przeprowadzania postępowania mediacyjnego, rozwiązywania konfliktów i nawiązywania kontaktów międzyludzkich, w szczególności w miejscu pracy. 263507 Mediator sądowy Osoby, które są zainteresowane zdobyciem nowych kwalifikacji zawodowych; osoby, które planują ubiegać się o wpis o zamieszczenie na liście stałych mediatorów, prowadzoną przez prezesa Sądu Okręgowego
Kurs dla osób ubiegających się o wpis o zamieszczenie na liście stałych mediatorów
Kurs dla osób ubiegających się o wpis o zamieszczenie na liście stałych mediatorów, zwany dalej szkoleniem mediacyjnym, obejmuje zagadnienia zgodnie z obowiązującymi Standardami Szkolenia Mediatorów Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z 29 października 2007 r.
Zgodnie z obowiązującymi standardami- kwalifikacje mediatora uzyskuje się w wyniku odbycia szkolenia o charakterze teoretycznym i praktycznym w wymiarze co najmniej 40 godzin zegarowych, potwierdzonego zaświadczeniem ukończenia kursu.
Tematyka kursu, szkolenia mediacyjnego, zgodnie z obowiązującymi standardami szkolenia mediatorów obejmuje:
Wykładowcy/Trenerzy współpracujący z LSW:
Wykładowcy/Trenerzy posiadają udokumentowaną znajomość zagadnień merytorycznych oraz wieloletnie doświadczenie.
____________________
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. z 2017 r. poz.227)
Mediator – zajmujący się mediacjami od 1996 roku, tj. od powołania Zespołu ds. Wprowadzania Mediacji w Polsce prowadzone mediacje: gospodarcze, cywilne, rodzinne, pracownicze, karne i z nieletnim sprawcą czynu karalnego, społeczne, administracyjne
Elżbieta Kanonowicz
Radca Prawny – ponad 30 letnie doświadczenie zawodowe, właściciel Kancelarii Prawnej “EL-CANON” z siedzibą 50-079 Wrocław, ul. Ruska 60/61, lok. 31, zarejestrowaną w OIRP pod Nr rej. 106
Formy szkolenia
Wiedzę i umiejętności przekazuje się przede wszystkim metodami interaktywnymi, poprzez:
Kurs. Szkolenie mediacyjne przeprowadza się w formie stacjonarnej w siedzibie LSW. W trakcie kursu, szkolenia mediacyjnego przeprowadzane są sprawdziany wiedzy z poszczególnych dziedzin objętych szkoleniem. Efekty kształcenia. Uczestnik kursu, szkolenia mediacyjnego po ukończeniu kursu ,,Mediacje Pracownicze” posiada umiejętności i wiedzę w zakresie przeprowadzania postępowania mediacyjnego, rozwiązywania konfliktów i nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Prowadzący szkolenie ewidencjonuje obecność uczestników (lista obecności). LSW wydaje numerowane i ewidencjonowane zaświadczenia, określające tematykę szkoleń, liczbę godzin, organizację, podmiot prowadzący szkolenie oraz nazwiska wykładowców/trenerów. Wzór zaświadczenia o ukończeniu kursu ,,MEDIACJE PRACOWNICZE” określa załącznik nr 1 do niniejszej informacji.