PRAKTYKI

Praktyki zawodowe są obowiązkową i ważną częścią programu kształcenia.

PRAKTYKI NAUCZYCIELSKIE

PROGRAMY PRAKTYK NAUCZYCIELSKICH
LP PROGRAM PRAKTYK/POZIOM STUDIÓW/NABÓR TYP POBIERZ
1 Program praktyk nauczycielskich/studia I stopnia/10.2014 PDF pobierz
2 Program praktyk nauczycielskich/ studia I stopnia/nabór 10.2015 i 10.2016 PDF pobierz
3 Program praktyk nauczycielskich/studia II stopnia/nabór 10.2015 PDF pobierz
4 Program praktyk nauczycielskich/studia II stopnia/nabór 10.2016 PDF pobierz

PRAKTYKI TŁUMACZENIOWE

PROGRAMY PRAKTYK TŁUMACZENIOWYCH
LP PROGRAM PRAKTYK/POZIOM STUDIÓW/NABÓR TYP POBIERZ
1 Program praktyk tłumaczeniowych/studia I stopnia/nabór 10.2014 PDF pobierz
2 Program praktyk tłumaczeniowych/studia I stopnia/nabór 10.2015 PDF pobierz
3 Program praktyk tłumaczeniowych/studia I stopnia/nabór 10.2016 PDF pobierz
4 Program praktyk tłumaczeniowych/studia II stopnia/nabór 10.2015 PDF pobierz
5 Program praktyk tłumaczeniowych/studia II stopnia/nabór 10.2016 PDF pobierz

ORGANIZACJA STUDENCKICH PRAKTYK TŁUMACZENIOWYCH

LP NAZWA FIRMY OPIS
1 Agencja Tłumaczeń LEXIS Uczestnicy praktyk oraz osoby współpracujące z Agencją Tłumaczeń LEXIS otrzymują zaproszenia na bezpłatne wykłady dot. stosowania specjalistycznego oprogramowania wspomagającego proces tłumaczenia. W ramach praktyk studenci mogą przechodzić szkolenie dot. budowy stron internetowych i ich pozycjonowania w Google.
Jeśli są Państwo zainteresowani odbyciem praktyk w Agencji Tłumaczeń LEXIS oraz współpracą z doświadczonymi tłumaczami przysięgłymi, zapraszam w imieniu Biura do przesyłania zgłoszeń wraz z CV na adres: lexis@lexis.edu.pl.
2 Biuro tłumaczeń Diuna S.C. Poszukujemy osób chętnych do odbycia praktyk w jednym z wiodących biur tłumaczeń w Polsce. Jeżeli jesteś osobą, która tłumaczyła, tłumaczy lub bardzo chce tłumaczyć i chce zobaczyć jak wygląda praca tłumacza "od wewnątrz", zapraszamy! Jesteśmy młodym i energicznym zespołem, w którym nie będziesz się nudzić. Czas praktyk nie jest ustalany z góry, to Ty decydujesz ile chcesz z nami pracować. Po zakończeniu praktyk otrzymasz zaświadczenie o ich odbyciu oraz referencje. Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV. praktyki@diuna.biz Biuro Tłumaczeń Diuna http://www.diuna.biz/
3 Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych ORSA
BIURO TŁUMACZEŃ SPECJALISTYCZNYCH ORSA istnieje na rynku od 1994 roku. W swojej ofercie posiada tłumaczenia z 56 języków zarówno tłumaczenia pisemne jak i ustne, zwykłe, specjalistyczne oraz uwierzytelnione.

Miejsce praktyk - w biurze na Saskiej Kępie przy ul. Estońskiej 6 w Warszawie. Istnieje możliwość częściowego odbycia praktyk zdalnie.
Czas trwania praktyk - ustalamy indywidualnie .
Zakres praktyk - tłumaczenia specjalistyczne z wybranego języka, korekty, ogólne prace biurowe. Każdy praktykant zostanie przeszkolony w sprawach teoretycznych dotyczących przedmiotu praktyk.

szczegółowe informacje
4 Portal Wirtualny Sztetl (www.sztetl.org.pl) Muzeum Historii Żydów Polskich Poszukujemy osób zainteresowanych współpracą w zakresie odbywania studenckich praktyk tłumaczeniowych. Program obejmuje tłumaczenia z języka polskiego na język angielski artykułów umieszczonych na Sztetlu. Są to w większości opracowania popularnonaukowe, o tematyce związanej z żydowską historią polskich miast i miasteczek. Tłumaczenia będą wykonywane zdalnie, przy wykorzystaniu udostępnionej przez Muzeum nowoczesnej aplikacji internetowej. Koordynator wysyła tłumaczom instrukcje obsługi tego panelu, jak również instrukcję wydawniczą. Muzeum wystawia zaświadczenie o odbyciu praktyk i wypełnia wszystkie dokumenty potrzebne studentowi do zaliczenia praktyk. Kontakt: sztetl@jewishmuseum.org.pl w tytule proszę wpisać: "praktyki tłumaczeniowe" http://www.sztetl.org.pl/
5 Praktyki w Centrum Projektów Europejskich w ramach zadań realizowanych przez Wydziału Projektów EF Podczas praktyki możliwe będzie nabycie doświadczenia w zakresie realizacji zadań Instytucji Pośredniczącej w ramach PO WER. Praktykant / praktykantka będzie wspierać pracowników Wydziału w codziennych zadaniach związanych między innymi z obsługą procesu naboru, oceny projektów, obsługi systemów IT dedykowanych aplikowaniu o środki unijne oraz rozliczaniu projektów.
szczegóły »
6 Burda Publishing Polska Sp. z o.o. (www.burdamedia.pl) Praktyki tłumaczeniowe dla studentów germanistyki
Kontakt: kariera@burdamedia.pl w tytule proszę wpisać: "praktyki tłumaczeniowe"
Osoba kontaktowa: Marta Wiatrów
7 Papuzia telewizja CENTRUM EGZOTYKI PAPUZIA TELEWIZJA to unikalne filmy edukacyjne, poradnikowe, reportaże, a także rozrywka. Oferujemy praktyki dla studentów anglistyki polegające na tłumaczeniu i ewentualnie dubbingu filmów oraz dla studentów rusycystyki, przy obsłudze unikalnego eventu.
oferta dla studentów filologii rosyjskiej »
oferta dla studentów filologii angielskiej »
8 Biurze Tłumaczeń KERN Polska sp. z o.o.
Grupa KERN AG, posiada 50 oddziałów oraz spółki-córki na całym świecie, jest liderem w Europie w branży usług z zakresu "komunikacji globalnej". Firma KERN AG oferuje tłumaczenia ustne oraz pisemne we wszystkich językach świata z różnych dziedzin, lokalizację oprogramowania, multimediów oraz stron internetowych, zarządzanie terminologią, wielojęzyczny Desktop-Publishing (DTP), oraz kursy językowe dla osób indywidualnych i firm.

Zakres praktyk - obowiązki wykonywane są bezpośrednio w naszym oddziale i obejmują zadania: tłumaczenie oraz korektę tekstów, wsparcie przy angażowaniu tłumaczy oraz korektorów, wsparcie w bieżących czynnościach administracyjnych.
Profil praktykanta: znajomość oraz obsługa oprogramowania MS Office, dobra znajomość języka niemieckiego, angielskiego, polskiego lub innych języków, mile widziana znajomość w pracy z pamięcią tłumaczeniową (Translation Memory), odpowiedzialności, własna inicjatywa oraz samodzielność w wykonywaniu zadań.
Kandydatów na praktyki prosimy o przesłanie CV w języku niemieckim lub angielskim na adres julia.berlak@e-kern.com
oferta płatnych praktyk dla Native Speakerów języka niemieckiego lub angielskiego »
oferta płatnych praktyk - j. niemiecki »

PRAKTYKI - KOMUNIKACJA W BIZNESIE MIĘDZYNARODOWYM I ADMINISTRACJI

WYMAGANE DOKUMENTY

TERMINY ZALICZENIA PRAKTYK

DO POBRANIA
Pytania na temat praktyk prosimy kierować do Koordynatorów praktyk.
[/tr]
LP NAZWA PLIKU TYP ROZMIAR ZAŁĄCZNIK
1 Regulamin praktyk zawodowych pdf PDF 313 kB pobierz »
2 Dziennik praktyk pdf PDF 182 kB pobierz »
3 Dziennik praktyk doc DOC 182 kB pobierz »
4 Wniosek o zaliczenie praktyk na podstawie pracy zawodowej doc DOC 51 kB pobierz »
5 Wniosek o zaliczenie praktyk na podstawie pracy zawodowej pdf PDF 182 kB pobierz »