
Wymagania wstępne
Ukończenie studiów I lub II stopnia. Dla grupy I (zajęcia w języku angielskim) wymagane jest świadectwo znajomości języka angielskiego na IV poziomie operacyjnym lub poziomie C1 (dla osób nie posiadających odpowiedniego świadectwa, istnieje możliwość przeprowadzenia egzaminu dopuszczającego). Dla grupy II, zajęcia w języku polskim, wymagania językowe nie obowiązują.
Kandydaci
Studia adresowane są dla średniego personelu kierowniczego organizacji lotniczych, personelu pionów bezpieczeństwa, w tym odpowiedzialnych za SMS (Safety Management System) oraz innych pracowników, wszystkich organizacji lotniczych, spełniających minimalne wymagania jak również nauczycieli akademickich. Absolwent, po ukończeniu studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo w organizacjach lotniczych”, będzie przygotowany do objęcia stanowisk w komórkach organizacyjnych pionów bezpieczeństwa organizacji lotniczych oraz do prowadzenia zajęć z zakresu tematycznego obejmującego program studiów. W studiach mogą uczestniczyć wszystkie osoby, spełniające wejściowe warunki, o jakich mowa powyżej, jak również osoby zainteresowane, szeroko rozumianą problematyką bezpieczeństwa w lotnictwie.
Dlaczego z nami

Cel i przeznaczenie studiów
Studia mają charakter specjalistyczny, a ich celem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i naukowych (teoretycznych i praktycznych), w dziedzinie bezpieczeństwa w procesie zarzadzania i kierowania w organizacjach lotniczych, zarówno w lotnictwie cywilnym jak i państwowym. Studia adresowane są dla średniego personelu kierowniczego organizacji lotniczych, personelu pionów bezpieczeństwa, w tym odpowiedzialnych za SMS (Safety Management System) oraz innych pracowników wszystkich organizacji lotniczych. Założeniem organizatorów jest uzyskanie, przez słuchaczy, wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w połączeniu z doskonaleniem specjalistycznego języka angielskiego. Poprzez zróżnicowane metody dydaktyczne zamierzamy aktywizować słuchaczy aby mogli uzyskać maksimum wiedzy. Małe grupy szkoleniowe gwarantują bezpośredni kontakt z ekspertem. Możliwość uczestnictwa w wykładach monograficznych prowadzonych przez autorytety lotnicze.
Organizacja studiów
Tematyka studiów
Przedmioty fakultatywne
Przedmioty do wyboru (minimum dwa)
Wykład monograficzny
Praca dyplomowa (projekt)
Pliki do pobrania
Kadra dydaktyczna

Dyrektor Studiów : gen. bryg. (rez.) pil. dr hab. Jan Rajchel Gen. bryg. (rez.) pil. dr hab. Jan Rajchel Dyrektor programu, jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej i Akademii Obrony Narodowej, gdzie ukończył studia podyplomowe i uzyskał stopień doktora nauk wojskowych. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o polityce. Wieloletni dowódca jednostek lotniczych. W latach 2007 – 2016 r. Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (WSOSP) w Dęblinie. Obecnie prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Jest autorem ponad stu artkułów i monografii dotyczących szeroko rozumianego lotnictwa, ale również bezpieczeństwa narodowego oraz obronności. Szczególne znaczenie w jego dorobku zajmuje rola i miejsce lotnictwa w systemie bezpieczeństwa narodowego.
Nasi Partnerzy


Sekretarz Studiów: mgr Sebastian Cybulski tel. 22 886 50 12 email: scybulski@lingwistyka.edu.pl