Sprawdź, jakie dokumenty musisz złożyć przy aplikowaniu na studia
Przy aplikowaniu na studia musisz złożyć następujące dokumenty. Prześledź krok po kroku co zrobić, aby rozpocząć naukę na naszej uczelni. Pierwszym krokiem jest wypełnienie elektronicznego formularza rekrutacyjnego, ostatni krok to dostarczenie kompletu dokumentów do Biura Rekrutacji LSW.
KANDYDACI NA STUDIA I STOPNIA
- Kwestionariusz zgłoszeniowy kandydata na studia I – wydrukowany z systemu rekrutacyjnego i podpisany, stanowiący podanie o przyjęcie na studia
- Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości, oraz jego kserokopia ( uzyskane w trybie nowej matury, świadectwo dojrzałości uzyskane w trybie starej matury, dyplom IB, dyplom EB, świadectwo dojrzałości uzyskane zagranicą, uprawniające do ubiegania się o przyjęcie do szkoły wyższej.
- Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość kandydata (do okazania w trakcie składania dokumentów).
- Jedna aktualna fotografia o wymiarach 35×45 mm (kolorowe zdjęcie bez nakrycia głowy na jasnym tle, twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia)
- Potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej (potwierdzenie przelewu lub wpłata w kasie uczelni) oraz oplata I raty czesnego w terminie 7 dni od podpisania umowy.
DODATKOWE DOKUMENTY, KTÓRE SKŁADAJĄ CUDZOZIEMCY:
- dowód ubezpieczenia: potwierdzenie posiadania polisy ubezpieczeniowej na wypadek choroby lub następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kształcenia w Polsce albo kserokopię Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, albo deklarację przystąpienia do ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia niezwłocznie po rozpoczęciu kształcenia,
- dokument potwierdzający znajomość języka polskiego,
- dokument poświadczający polskie pochodzenie (jeśli kandydat posiada taki dokument należy okazać oryginał).
- Karta Polaka (jeśli kandydat posiada taki dokument należy okazać oryginał).
- dokument uprawniający do pobytu na terytorium RP – cudzoziemcy przyjęci na studia są zobowiązani dostarczyć kserokopię dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (wiza lub karta pobytu) oraz informację dotyczącą zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wraz z początkiem roku akademickiego.
- Każdy dokument wydany w języku innym niż polski musi zostać przetłumaczony na język polski. Tłumaczenie musi być urzędowo poświadczone (tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego).
Lista podmiotów uprawnionych do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego
WARUNKIEM PRZYJĘCIA NA STUDIA JEST ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA POLSKIEGO
Dokumentem potwierdzającym znajomość języka polskiego może być:
Dla zainteresowanych Uczelnia organizuje kurs nauki języka polskiego. Wymiar czasowy i zawartość programowa kursu ustalane są na podstawie poziomu znajomości języka polskiego uczestników. (Kandydaci wypełniają test znajomości języka polskiego). Koszt kursu jest uzależniony od liczby uczestników.
KANDYDACI NA STUDIA II STOPNIA
- Kwestionariusz zgłoszeniowy kandydata na studia II stopnia -wydrukowany z systemu rekrutacyjnego i podpisany, stanowiący podanie o przyjęcie na studia
- Oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem do dyplomu (w tym inżynierskich, licencjackich lub magisterskich) lub innego dokumentu ukończenia studiów za granicą uprawniający do podjęcia studiów II stopnia. Zagraniczny dyplom daje wstęp na studia, jeżeli został uznany na podstawie umowy międzynarodowej albo uznany za równorzędny z odpowiednim polskim dyplomem ukończenia studiów wyższych, zgodnie z przepisami w sprawie nostryfikacji dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą. Jeżeli dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych za granicą uprawnia do podjęcia studiów drugiego stopnia w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która ten dyplom wydała, może on być uznany na podstawie art. 326 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jeżeli dyplom jest w innym języku niż język polski to należy dołączyć oryginał tłumaczenia na język polski sporządzony przez tłumacza przysięgłego.
- Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość kandydata (do okazania w trakcie składania dokumentów).
- Jedna aktualna fotografia o wymiarach 35×45 mm (kolorowe zdjęcie bez nakrycia głowy na jasnym tle, twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia)
- Potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej (absolwenci LSW zwolnieni są z obowiązku wniesienia opłaty rekrutacyjnej).
- Przyjecie kandydatów na studia drugiego stopnia posiadających dyplom ukończenia studiów na kierunku filologia lub lingwistyka stosowana w zakresie wybranego języka specjalności następuje w formie wstępu wolnego, pozostali kandydaci zostają wpisani na studia po pozytywnym wyniku rozmowy kwalifikacyjnej lub testu egzaminacyjnego potwierdzającego znajomość języka specjalności na poziomie C1 w skali biegłości językowej.
KANDYDACI NA STUDIA PODYPLOMOWE
- Kwestionariusz zgłoszeniowy kandydata na studia podyplomowe – wydrukowany z systemu rekrutacyjnego i podpisany, stanowiący podanie o przyjęcie na studia
- Oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (w tym inżynierskich, licencjackich lub magisterskich lub tytułem równoważnym) lub innego dokumentu ukończenia studiów za granicą uprawniający do podjęcia studiów podyplomowych. Zagraniczny dyplom daje wstęp na studia, jeżeli został uznany na podstawie umowy międzynarodowej albo uznany za równorzędny z odpowiednim polskim dyplomem ukończenia studiów wyższych, zgodnie z przepisami w sprawie nostryfikacji dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą. Jeżeli dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych za granicą uprawnia do podjęcia studiów drugiego stopnia w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która ten dyplom wydała, może on być uznany na podstawie art. 326 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jeżeli dyplom jest w innym języku niż język polski to należy dołączyć oryginał tłumaczenia na język polski sporządzony przez tłumacza przysięgłego.
- Jedna aktualna fotografia o wymiarach 35×45 mm bez nakrycia głowy na jasnym tle, podpisane imieniem i nazwiskiem.
- Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość kandydata.
- Potwierdzenie wpłaty opłaty rekrutacyjnej (potwierdzenie przelewu lub wpłata w kasie uczelni).
Zapisy i informacje: rekrutacja@lingwistyka.edu.pl