Kursy dla lektorów – nauka języka polskiego obcokrajowców

kursy-dla-lektorow

Uwielbiasz język polski? Masz dar do nauczania? Może jesteś po lub w trakcie studiów polonistycznych i chcesz wzbogacić swoje umiejętności metodyczne i dydaktyczne? Chcesz przekonać innych, że język polski jest piękny i bogaty w słownictwo? Dobrym rozwiązaniem będzie kurs dla lektora. Jeśli chodzi o poziom trudności naszego ojczystego języka, można go po prostu ułatwić uczniowi w sposób spersonalizowany do jego predyspozycji. Nawet najbardziej skomplikowane słowa czy dłuższe sformułowania staną się po pewnym czasie dla niego błahostką. Wszystko zależy od tego, jakiej metody użyjesz podczas nauczania.

 

Zalety kursów dla lektorów

Każdy kurs ma swoje indywidualne korzyści. Zapisując się na wybrane szkolenie, kursant chce wynieść z niego jak najwięcej. Czego przede wszystkim można spodziewać się od kursów dla lektorów języka polskiego?

 • Forma zajęć w postaci warsztatów.
 • Możliwość indywidualnych lekcji.
 • Możliwość grupowego szkolenia dla danej organizacji.
 • Słownictwo skierowane dla określonej branży.
 • Intensywność działań przełożona na znakomite rezultaty.
 • Odpowiednio dobrane narzędzia do określonego kursanta.
 • Wykorzystywanie niezbędnych pomocy dydaktycznych w celu umiejętności ich używania w późniejszym nauczaniu.
 • W pełni wykorzystywane lekcje, bez dodatkowych zadań domowych.
 • Przyjazna i bezstresowa atmosfera nauki.

Zastanów się, czego oczekujesz od wybranego kursu i stań się lektorem języka polskiego, który naucza z pasją!

Spraw, by język polski był łatwy dla obcokrajowca

Dla Polaków takie słowa jak np.:

 • szczęście,
 • żółty,
 • bezwzględny,
 • przestrzeń,
 • Szczebrzeszyn

są naturalnymi sformułowaniami. Wymowa ich sprawia trudność jedynie osobom, które mają problemy logopedyczne. Na co dzień każdy z Polaków nie zwraca uwagi na bogate słownictwo w języku polskim. Dopiero w momencie, gdy skupimy się na zjawisku, które bezpośrednio go dotyka. Jak każdą trudność, język polski również można zmienić w łatwą umiejętność. Szczególnie względem obcokrajowców, którzy chcą nauczyć się naszej ojczystej mowy. Będąc wykwalifikowanym lektorem języka polskiego, możesz prowadzić zajęcia w przyjaznej atmosferze, stosując dedykowane metody do efektywnej nauki dla konkretnego cudzoziemca. Z pewnością dokonasz tego dzięki kursom dla lektorów w Startpolish.pl.

Ogromny wybór podręczników do nauki języka polskiego – który zastosujesz w swoim nauczaniu?

nauczaniu języka polskiego dobrze jest, aby w pierwszej kolejności poznać swojego ucznia, by móc jak najlepiej dobrać do niego podręcznik. Łatwa w przyswajaniu wiedzy książka pozwoli na skuteczną naukę i zadowolenie obu stron. Korzystając z pomocy dydaktycznych dostępnych na rynku, dobrze jest używać tych, dzięki którym widać efekty. Początkującym, w szczególności polecane są podręczniki na start oraz te, które skupiają się nie tylko na teorii, ale i na praktyce. Jako kursant podczas szkolenia z pewnością poznasz odpowiednie możliwości wykorzystania w swojej pracy. Dodatkowo sam będziesz mógł zdecydować, które według Ciebie mogą być najskuteczniejsze.

Który kurs dla lektorów wybrać?

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych metod zdobywania wiedzy i praktyki, by zostać lektorem i przekazywać swoje umiejętności językowe dalej. Jednak, aby robić to doskonale i mieć satysfakcję z osiąganych wyników przez swoich uczniów należy wybrać odpowiedni rodzaj kursu dla siebie. Jednym z najkorzystniejszych oraz wartościowych są kursy dla lektorów w Startpolish.pl. Przekonaj się o ich możliwościach i skup się na swoim rozwoju. Zostań lektorem języka polskiego z powołania!

Źródło zdjęć: freepik.com