Czy wiesz, jak skutecznie poznać język angielski?

english

Czy istnieje skuteczna metoda nauki języka angielskiego? Oczywiście, że tak. Nazywa się ją uporem, zaangażowaniem oraz ogromną determinacją, w przyswajaniu kolejnych obcych słów! Najszybciej poznasz język, używając go w codziennych rozmowach i powtarzając całe zwroty lub konkretne wyrażenia. Przy praktykowaniu języka obcego, nie tylko zapamiętujesz słowa i zasady gramatyczne, ale również uczysz się poprawnej wymowy. Jak skutecznie poznać język obcy, by swobodnie wypowiadać się w rozmowach?

Język angielski jest obecnie jednym z najczęściej i najchętniej stosowanych języków obcych na świecie. W wielu krajach, już w klasach podstawowych jego nauka jest obowiązkowa. Nic dziwnego, że przyjeżdżając do krajów zachodnich i posługując się tym językiem, możemy swobodnie dokonać zakupów, zarezerwować nocleg, czy zjeść obiad w restauracji. Angielski rozumie większość obcokrajowców, nawet w egzotycznych destynacjach.

Jeśli lubicie podróżować, a nie znacie żadnego języka obcego to postawcie na naukę angielskiego. Jak się za to zabrać? Poniżej znajdziecie nasze wskazówki!

1 Zapiszcie się na rozmowy z native speakerem

Choć poprawna wymowa jest ważna, a gramatyka jest jednym z elementów nauki języka obcego to warto, przynajmniej na początku nauki angielskiego, nieco więcej uwagi poświęcić wymowie. Zajęcia z native speakerem przełamią pierwsze lody w konwersacji. Zaczniemy używać języka, a tym samym nauczymy się nowych zwrotów, które najczęściej będą nam potrzebne podczas wyjazdów za granicę.

Zajęcia mogą się odbywać gdziekolwiek, nie zawsze stacjonarnie. To duży plus, dla osób szczególnie zajętych i zabieganych. Możecie porozmawiać telefonicznie lub łącząc się za pomocą kamery komputerowej czy w telefonie.

Jeśli nie chcecie wydawać sporo na zajęcia, możecie skontaktować się ze studentami anglistyki. Chętnie i często ogłaszają się na serwisach z korepetycjami, w  celu dorobienia na studia.

2 Kupcie podręcznik i słownik

Rozmowa w języku angielskim to jedno, a nauka gramatyki oraz pisowni to drugie. Na pewnym etapie nauki, będziecie chcieli więcej szczegółów dotyczących przyswajanego języka. Najlepiej poznać je z podręcznika, który krok po kroku przeprowadzi nas przez kolejne etapy gramatyki. Czas przyszły, przeszły? Dobrze byłoby wypowiadać się tak, by inni nas rozumieli.

Jaki podręcznik wybrać? Sporą ofertę znajdziecie tu: https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-do-nauki-jezyka-obcego-angielski-66803.

3 Oglądajcie filmy i seriale bez lektora

Nie ma podobno lepszej metody na naukę języka, jak oglądanie zagranicznych seriali. Współczesne platformy internetowe, pozwalają na szeroki dostęp do oferty najnowszych produkcji. Jeśli jesteście fanami zagranicznego kina to…oglądajcie filmy i seriale bez korzystania z funkcji lektora. Na początku będzie dość trudno, by zrozumieć wszystkie zwroty, ale z czasem będziecie swobodnie przyglądać się grze aktorskiej, zapominając o tym, że w tle słychać wyłącznie język angielski.

Słuchanie zagranicznych zwrotów to oprócz mówienia, drugi bardzo ważny aspekt w nauce języka. Słuchając uczymy się poprawnej wymowy oraz prawidłowej konstrukcji zdań. Jeśli do tej pory traciliście czas na poszukiwania filmów z polskim lektorem to od teraz możecie spokojnie przenieść się na inny tryb.

Chcecie dobrze poznać języka angielski? Używajcie go możliwie często w rozmowie, ale również ćwiczcie gramatykę z podręczników oraz uczcie się nowych słówek. Tylko długoterminowa, systematyczna i skrupulatna nauka języka pozwoli używać go na tyle dobrze, by każdy obcokrajowiec mógł zrozumieć, co chcemy mu przekazać! Podróżujmy bez stresu i poznawajmy świat!