Darmowe aplikacje do nauki języków – jak warto polecić?

darmoweaplikacjedonaukijezykow-jakwartopolecic1

Spośród wielu umiejętności, które przydają się w obecnych czasach, na szczególną uwagę zasługują języki obce. Zwłaszcza angielski, który jest obecny wszędzie, i często jego znajomość to warunek zdobycia zatrudnienia. Warto więc przyswajać nowe słówka, bo na pewno się przydają. Jak się najlepiej uczyć? Jednym z lepszych sposobów jest skorzystanie z darmowych aplikacji do nauki języków. Poznajmy najlepsze!

 

Szeroka oferta, ale co wybrać?

 

Dawniej, ucząc się nowego języka, nie mieliśmy zbyt dużo możliwości, żeby go w różny sposób przyswajać. Dostępne były książki, słowniki i kursy bądź korepetycje. Dzisiaj dalej dostępne są oczywiście te materiały, ale od kiedy w nasze życie wkroczył internet, dostaliśmy kolejną motywację, by jeszcze szybciej i efektywniej przyswajać nową wiedzę. Z drugiej strony darmowych kursów jest tak dużo, że czasem możemy czuć się rozkojarzeni, bo nie wiemy już, co wybrać. Może nasz artykuł pomoże z tymi wątpliwościami. Oto najpopularniejsze darmowe aplikacje do nauki języków, które pomogą nam w udoskonalaniu swoich zdolności lingwistycznych.

darmoweaplikacjedonaukijezykow-jakwartopolecic2

  • Duolingo

To bez wątpienia jedna z popularniejszych aplikacji. Jej największą siłą jest to, że wiele kursów tworzonych jest przez samych native speakerów. Łatwa w użytkowaniu – po prostu otwieramy aplikację i wybieramy język, który chcemy opanować. Ustawiamy dzienny czas nauki i już zaczynamy szlifować język. Z aplikacji można korzystać na swoim komputerze bądź smartfonie lub jeszcze lepiej na tablecie.

  • Babbel

Ta, stworzona już w 2007 roku aplikacja, również jest dostępna w wersji free. Za darmo więc możemy podnosić regularnie swoje zdolności językowe, a dostępnych jest aż 13 języków. Nauka jest bardzo przyjemna, bo rozpoczyna się od nauki słownictwa przy pomocy obrazków, a później zapamiętywane słowa są wykorzystywane w powiązanych zdaniach i dialogach, które są oczywiście dostosowane do poziomu użytkowników. Jeśli chcemy szybko zacząć rozmawiać w danym języku, to Babbel nadaje się świetnie, bo przyjęta metoda pomaga sprawnie opanować umiejętność konwersacji.

darmoweaplikacjedonaukijezykow-jakwartopolecic3

  • Busuu

Innym niewyczerpanym źródłem inspiracji językowych, jest portal Busuu, który oferuje kursy w 12 językach. Aplikacja oczywiście dostępna za darmo, ale za drobną opłatą miesięczną można zyskać dostęp do wielu dodatkowych ciekawych funkcji i materiałów. Metoda nauki jest podobna do pozostałych, bo uczymy się poprzez interaktywne ćwiczenia i quizy. Najpierw przyswajamy pojedyncze słowa, a później wkraczamy na poziom wyżej.

To tylko kilka z szeregu wielu innych. Wybraliśmy je jednak pod kątem tego, że są darmowe i co oferują w zamian. Trzeba bowiem przyznać, że niektóre platformy, choć korzystanie z nich nic nie kosztuje, pozostawiają wiele do życzenia. Nauka tam nie jest zbyt intuicyjna, widać braki, które zniechęcają do udoskonalania swoich zdolności językowych. We wspomnianych miejscach, zarówno na Duolingo, Babbel, jak i Busuu, nie ma takich trudności, co zresztą udowadniają miliony osób na całym świecie, korzystając z tych aplikacji do szlifowania języków. Warto więc się nimi zainteresować, by szybko zobaczyć efekty!

ZAŁĄCZNIKI