Dlaczego warto uczyć przedszkolaka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć przedszkolaka angielskiego

Każdy z nas ma świadomość, że posługiwanie się przynajmniej jednym językiem obcym, ma kolosalne znaczenie dla naszej przyszłości. Nie ważne, ile masz lat, warto inwestować w naukę obcego języka. Najbardziej przydatnym i uniwersalnym, jest język angielski. Angielski dla dzieci w młodym wieku jest jeszcze bardziej przydatny. Dzieci uczą się inaczej i szybciej niż dzieci starsze, np. w wieku szkolnym. Dla maluchów, nauka angielskiego najczęściej prowadzona jest poprzez zabawę i dzięki temu przyswajają go lepiej i szybciej. Jakie są elementy efektywnej nauki języka angielskiego w naszej organizacji? Dlaczego warto uczyć dziecko mówić i posługiwać się językiem angielskim w młodym wieku? Dlaczego warto korzystać z oferty naszej szkoły?

Nauka angielskiego z małymi dziećmi – dlaczego warto?

Każdy rodzic, chcący najlepiej dla swojego dziecka wie, że umiejętność porozumiewania się w języku angielskim daje bardzo wiele. Praktycznie otwiera opcje pracy czy studiowania w każdym zakątku świata. Z drugiej strony, zazwyczaj standardowa nauka dziecka wybranego języka trwa tygodnie, a nawet lata. Koniec właściwie jest niewidoczny, biorąc pod uwagę system polskiego procesu nauczania.

Możemy jednak zadbać o to, aby czas nauki języka odbywał się odpowiednio wcześnie i był oparty na podstawie zainteresowań dziecka czy na zasadzie zabawy.

O zaletach nauki języka w młodym wieku można mówić wiele. Dlaczego zatem warto? Bo wspieramy ogólny rozwój dziecka, dbamy o rozwój językowy, dziecko otrzymuje korzyści komunikacyjne. Sama nauka języka angielskiego poszerza horyzont, daje naszym dziecku dostęp do większości treści (np. zagranicznych serwisów, książek itp), umożliwia rozwijanie kontaktów z kolegami zagranicą, daje mozliwość oglądania ulubionych filmów czy seriali w oryginale.

A co nauka daje dzieciom w wieku przedszkolnym? Taka nauka korzysta z chłonnego i plastycznego mózgu naszego malucha, który łatwiej przyswaja treści, daje możliwość kojarzenia nauki języka z czymś pozytywnym, bo zazwyczaj odbywa się ona poprzez piosenki i różnorakie zabawy, zapewnia uzyskanie lepszego, bardziej naturalnego akcentu, daje opcje rozumienia ze słuchu, niwelowana jest także tzw. blokada językowa. Dzieci „dwujęzyczne” łatwiej przyjmują rzeczywistość w dwóch językach i jest to dla nich naturalne, a co za tym idzie, ułatwia im to funkcjonowanie w przyszłości.

Zajęcia dla dziecka w Foundation Stage

Foundation Stage to szkoła, gdzie oferowany jest język angielski dla dzieci w Opolu wykorzystujący brytyjskie sposoby nauczania np. Early Years Foundation Stage Framework (czyli stawianie na zabawę i eksplorację w nauce dziecka). Udział w zajęciach podzielony jest na zajęcia stacjonarne oparte na powyższy system pracy oraz na lekcję zdalną, odbywaną na żywo, w której nauczycielka lub nauczyciel to Native Speakers.

W ramach nauki swoich dzieci, możecie liczyć na naukę płynnego czytania i mówienia, pisania ze słuchu, naukę gramatyki, interpunkcji oraz zarażenie waszych dzieci pasją i zaangażowaniem do języka.

Zajęcia w naszej szkole odbywają się w dogodnych godzinach. Trwają godzinę, podczas której powtarzany jest materiał, wprowadzane nowe zagadnienie oraz utrwalamy zdobytą wiedzę.

Preferujemy indywidualne podejście i małe, kameralne grupy, dzięki czemu nauka jest bardziej efektywna. Dodatkowo, każdy rodzic dostaje informacje, w zależności od postępów w nauce.

Elementy nauki z przedszkolakiem w naszej szkole

Co dokładnie się dzieje, podczas czasu spędzonego na nauce? preferujemy autorski sposób nauczania w oparciu o zabawę i pokazywanie świata dzieciom. Dzięki temu, twoja pociecha w sposób naturalny uczy się języka, jako alternatywnego wobec rodzimego.

Stosujemy w zajęciach słownictwo opisowe, bazujące na opisie przedmiotu, uczuciach, emocjach, czynnościach i zdarzeniach. Mówimy o tym, co dziecko widzi w danej chwili. Bazujemy też na zadawaniu pytań o chwilę bieżącą, w której proponujemy konkretną zabawę np. Is it fun? Do you like it?

Uczymy czasowników poprzez opis czynności lub tez polecenia np. podczas nauki pieczenia naleśników zaznajamiamy dzieci z przepisem.

Świetnym elementem edukacji jest także odgrywanie ról, czyli zachęcanie dziecka do odgrywania sytuacji z bajki, opowiadań, życia, dzięki czemu uczy się ono wymowy, interakcji z innymi, ale także pewności siebie.

Zapraszamy serdecznie na szczegółowe zapoznanie się z naszymi metodami na naszym blogu, a także do podjęcia lekcji próbnej.