My Perspectives – podręczniki nauki angielskiego

My Perspectives – podręczniki nauki angielskiego

My Perspectives to seria podręczników języka angielskiego skierowana do uczniów szkół średnich. Chcesz sprawdzić, co Cię czeka w nadchodzącym roku szkolnym? A może zastanawiasz się, czy Twoje dziecko rozwinie swoje umiejętności językowe? Zobacz, co oferują podręczniki My Perspectives.

Wiele części i poziomów

Seria My Perspectives składa się z 5 części, a każda kolejna pozwala rozszerzyć swoją znajomość języka angielskiego. Zaczynając swoją przygodę z angielskim, uczeń szkoły średniej dostanie do rąk podręcznik My Perspectives 1, 2 oraz 3. Pozwoli on osiągnąć wiedzę na poziomie od stopnia początkującego (A2) do średniozaawansowanego (B2). Z kolei książki My Perspectives 4 i 5 stawiają wymagania, którym może sprostać uczeń posiadający już średni poziom znajomości angielskiego. Dzięki temu podręcznik pozwala zdobyć wiedzę na poziomie C1 – zaawansowanym.

Liczne atrakcyjne rozwiązania dydaktyczne

Seria My Perspectives to świeży nurt w podręcznikach szkolnych. Powstała na bazie trendu rozwijania kompetencji kluczowych w XXI wieku, tzw. Life Skills. Ich realizację zapewnia nacisk na podejmowanie samodzielnych decyzji i poszukiwanie odpowiedzi, otwartość na zadawanie pytań i na dyskusję. Liczne zadania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwalają uczniom szkół ponadgimnazjalnych na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Przygotowanie do egzaminu maturalnego

My Perspectives to nie tylko podręczniki rozwijające kluczowe kompetencje społeczne i językowe. Autorzy stawiają także na bogactwo materiałów przygotowujących do egzaminu maturalnego już od pierwszego tomu. Seria skladająca się z podręcznika (Student’s Book) oraz ćwiczeń (Workbook) rozwija umiejętności mówienia, czytania, pisania i słuchania na każdym z pięciu poziomów. Wymagania stawiane uczniom szkół ponadgimnazjalnych w czasie lekcji najlepiej widać w doskonałych wynikach matur.

Zajmujący podręcznik My Perspectives

Seria My Perspectives gwarantuje nauczycielowi pełne skoncentrowanie uczniów na lekcji. Dzieje się tak, ponieważ Student’s Book porusza aktualne tematy z zakresy problemów współczesnego świata, jak globalizacja czy ochrona środowiska naturalnego. Od pierwszego poziomu serii lekcje okraszone są zdjęciami powstałymi we współpracy z National Geographic. Fotografie, pełne detali i niezwykłych scen, stanowią pole wyjściowe do dyskusji. Podręcznik można kupić w księgarniach, jak i online – np. w popularnej sieci Empik.

Dodatki, jakie zawiera podręcznik

Podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń zawierają zadania, które wystawiają umiejętności uczniów szkół ponadpodstawowych na probę. By wyrównać szansę wszystkich studentów, na początku każdego podręcznika znajdują się lekcje Starter, wyrównujące poziom wiedzy uczniów. Podręczniki dzięki dydaktyzowanym prezentacjom TED Talks, tworzonym na bazie prawdziwych wystąpień publicznych mówców TED, poruszają istotne dla młodych ludzi tematy. To okazja dla młodzieży szkół ponadpodstawowych by wysłuchać opinii z całego świata.

Zeszyty ćwiczeń – Workbook

Zeszyty ćwiczeń w stu procentach odzwierciedlają treść podręcznika na tym samym poziomie, by utrwalić zdobytą tam wiedzę. Zadania i różne kategorie ćwiczeń mają na celu rozwój oraz wykształcenie odpowiednich, płynnie stosowanych umiejętności językowych. Workbook dla uczniów technikum i szkół średnich zawiera także kody QR, które prowadzą do aplikacji online oraz ćwiczeń multimedialnych. Oferuje również ćwiczenia interaktywne w aplikacji, przygotowujące do egzaminu maturalnego. Jak widać, nie nad każdym podręcznikiem trzeba ślęczeć – niektóre tak jak My Perspectives pozwalają uczniom korzystać z tabletów i komórek.