Intensywny kurs angielskiego, czyli nowe umiejętności w ekspresowym tempie

badge-1093968_640

Umiejętność swobodnej komunikacji, w języku innym niż ojczysty, jest dziś bardzo ceniona, nie tylko przez pracodawców. Umożliwia ona także nawiązywanie znajomości z osobami z zagranicy, wyjazdy na wymarzone wakacje czy na prestiżowe uczelnie niemal na całym świecie.

Wiadomo jednak, że tradycyjna nauka języka obcego zajmuje dużo czasu. W opozycji do niej znajduje się nieco bardziej nowoczesna metoda nauczania, jaką jest intensywny kurs angielskiego, organizowany zwykle przez szkoły językowe.

 

Założenia intensywnego kursu angielskiego

 

Intensywny kurs angielskiego jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych uczestników zajęć w szkołach językowych oraz tych, którzy do tej pory nie mieli czasu, aby zapisać się na tego typu lekcje. Założeniem takiego kursu jest maksymalne „zanurzenie” się w danym języku i kulturze, aby jeszcze lepiej poznać je i zrozumieć.

Kontakt z użytkownikami języka angielskiego w codziennych sytuacjach, umożliwia również bardziej swobodną komunikację. Uczy jednak nie tylko teorii języka, ale przede wszystkim jego praktycznego zastosowania. Pomaga także nabrać odwagi do mówienia, co zwykle sprawia największą trudność uczestnikom kursów. Atutem takiego intensywnego kursu angielskiego jest to, że jego plan i tematyka jest dopasowywana potrzeb i oczekiwań samych kursantów, podobnie zresztą jak częstotliwość zajęć.

Dzięki tak opracowanej metodyce, pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach. A co najważniejsze, są je w stanie zauważyć nie tylko nauczyciele prowadzący czy native speakerzy, ale także sami uczestnicy.

 

Rosnąca popularność intensywnego kursu angielskiego

 

W ostatnich latach sukcesywnie wzrasta zainteresowanie nauką języków obcych w szkołach językowych czy choćby alternatywami, takimi jak intensywny kurs angielskiego. Są to rozwiązania dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, realizować zagraniczne projekty czy spełnić marzenie o wspaniałej podróży, która nie ograniczy się jedynie do czasu spędzonego na terenie hotelu. Z roku na rok szkoły językowe modyfikują swoje oferty, dostosowując je do obecnych i potencjalnych przyszłych klientów, którzy cenią sobie swój czas i indywidualne podejście.

Z korzyścią dla uczestników jest także możliwość określenia własnego celu, do którego ma przybliżać udział w wybranym kursie. Co równie ważne, taki intensywny kurs angielskiego jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej i dla każdego poziomu zaawansowania – od początkującego, aż do zaawansowanego.

Znajomość języków obcych to obecnie bardzo ceniona umiejętność, zarówno w aspektach zawodowych, jak i prywatnych. I choć jest dość czasochłonnym wyzwaniem, jednocześnie nakreśla ona nowe, nieosiągalne dotąd możliwości. Należy jedynie pamiętać, żeby po zakończeniu zajęć, stale mieć kontakt z danym językiem, bo właśnie to pozwoli budować stabilne fundamenty i wzbogacać zdobytą już wiedzę.