Kurs językowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

kurs-jezykowy

Dbasz o swój rozwój osobisty i ciągłe poszerzanie horyzontów jest dla Ciebie bardzo ważne? Chcesz zyskać kolejny atut, który wpisany w CV wyróżni Cię pośród innych kandydatów ubiegających się o pracę na danym stanowisku? Postaw na naukę języków obcych! Satysfakcjonujący efekt w tym zakresie możesz uzyskać na co najmniej dwa sposoby – zdobywając wiedzę samodzielnie lub zapisując się na kurs w profesjonalnej szkole językowej. Co wyróżnia drugą ze wskazanych opcji? Dlaczego warto się na nią zdecydować? Sprawdź właśnie teraz i skutecznie zwiększ swoje umiejętności lingwistyczne!

Zalety uczęszczania na kurs języka obcego – poznaj je!

Kurs angielskiego lub jakiegoś innego języka w szkole językowej – jakie są mocne strony takiego rozwiązania? Najczęściej wymienia się następujące zalety:

• wsparcie doświadczonych i kompetentnych lektorów, którzy nauczają, korzystając z efektywnych oraz nowoczesnych metod, zgodnych z aktualnymi trendami,
  • możliwość systematycznego poszerzania swojej wiedzy,
  • to świetna motywacja zewnętrzna,
  • bieżące śledzenie czynionych postępów w nauce,
  • dostęp do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych (dopasowanych do potrzeb uczniów oraz poziomu, jaki reprezentują),
  • bogata oferta – nie tylko język angielski, ale i chiński, japoński, portugalski, rosyjski, czy szwedzki,
  • kursy indywidualne oraz grupowe, dla dorosłych i dzieci,
  • zdobycie na zakończenie certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje.

A może kurs wakacyjny? Poznaj jego zalety!

Zbliżają się wakacje, a Ty nie wiesz jeszcze, jak spożytkować ten wolny czas, aby nie tylko odpocząć, ale i nauczyć się czegoś nowego? Świetnym pomysłem jest zapisanie się na letni kurs języka obcego. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Zajęcia odbywające się w trakcie najgorętszych miesięcy w roku są zwykle bardzo intensywne. Lekcje mają miejsce znacznie częściej niż w normalnych warunkach, dlatego oszczędzając czas, można w zaledwie parę tygodni przerobić materiał, który w innym przypadku przyswaja się nawet przez wiele miesięcy. Ponadto wakacyjne kursy języków obcych stawiają w głównej mierze na udoskonalanie zdolności komunikacyjnych, które dla wielu osób mają priorytetowe znaczenie. Latem słońce dodaje nam energii do działania, dlatego warto z tego korzystać i uczyć się na świeżym powietrzu, na przykład w parku, czy ogrodzie – taką możliwość daje postawienie na kurs prowadzony online.

Jakich języków warto się uczyć? Podsumowanie

Na kursie możesz zdobyć umiejętności lingwistyczne nie tylko w zakresie angielskiego, czy niemieckiego. Ponadto dużą popularnością cieszy się hiszpański, włoski i francuski. Czekają na Ciebie także mniej typowe opcje. Być może zainteresuje Cię poznanie języka jednego z państw, które sąsiadują z Polską – czeskiego, ukraińskiego, czy rosyjskiego? Co ty na to, aby nieco bliżej zapoznać się z językami skandynawskimi, czyli duńskim, norweskim albo szwedzkim? Oryginalnym rozwiązaniem jest również nauka japońskiego lub chińskiego.

Jeśli zdecydowałeś już, jakiego języka chcesz się nauczyć, musisz teraz wybrać szkołę, w której zapiszesz się na kurs. Wybierając zajęcia stacjonarne lub online w ProfiLingua, zyskujesz pewność, że wszelkie niezbędne informacje przekażą Ci doświadczeni i wykwalifikowani lektorzy. Dzięki tego typu wsparciu zyskasz sporą dawkę motywacji do konsekwentnego poszerzania swojej wiedzy oraz skutecznego zwalczania bariery językowej. Bez dwóch zdań będzie to bardziej efektywne niż samodzielna nauka.

źródło zdjęć: freepik.com