Szukasz streszczenia 12 prac heraklesa i innych mitów? Poznaj serwisy poszerzające wiedzę uczniów

streszczenia 12 prac heraklesa

Wiedza o współczesnej kulturze i literaturze wymaga regularnej lektury, pogłębiania zdobytych już informacji. Materiału do opanowania jest naprawdę sporo. Nie ma się więc co dziwić, że uczniowie szukają często wsparcia i pomocy w sieci. Warto skierować ich na wartościowe strony.

Gdzie szukać streszczeń i omówienia lektur?

Mit o Pandorze, historia Prometeusza, tragedia Antygony, 12 prac Heraklesa – to tylko kilka przykładowych tematów, które opanować muszą uczniowie jeśli chodzi o starożytność. Trudno się im więc dziwić, że od czasu do czasu, nawet gdy przeczytają dany tekst w całości, poszukują w sieci streszczeń i opracowań. Te przydają się nie tylko przed sprawdzianami czy klasówkami, ale także przed tak ważnymi egzaminami jak ten ósmoklasisty czy nieco późniejsza matura. Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto szukać sprawdzonych informacji, to z pewnością jednym z takich miejsc jest serwis Noizer.pl, gdzie uczniowie znajdą wiele pomocy naukowych, opracowań, streszczeń, omówienia ważnych zagadnień szkolnych, a przy okazji będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o tym, co dzieje się w otaczającym ich świecie. Dużym plusem serwisu jest lekki, przyjazny język. 

Gdzie szukać lektur online? 

Z pewnością warto zachęcać uczniów do tego, by samodzielnie czytali zadane teksty, wyrabiali sobie o nich zdanie, a opracowania i streszczenia traktowali jedynie jako dodatkową pomoc, z której mogą, ale nie zawsze muszą skorzystać. Bardzo wiele tekstów obecnie udostępnia serwis WolneLektury.pl. Publikowane tam teksty nie tylko są dostępne za darmo, ale są opracowane w sposób pomagający uczniowi – trudniejsze słowa, archaizmy, nieznane terminy zawsze zostają wyjaśnione, kluczowe motywy zaś zaznaczone są z boku tekstu. To ułatwia lekturę, łączenie poszczególnych tekstów ze sobą, przydaje się także, gdy uczeń zna już tekst, ale chce się skupić jedynie na konkretnych jego wątkach. 

Wiedza o autorach, epokach, kulturze

Bardzo cennym źródłem wiedzy dodatkowej, poszerzającej kompetencje ucznia, a także budującej większą jego wiedzę o pisarzach, poetach, malarzach i przedstawicielach innych sztuk jest serwis culture.pl. Znaleźć tutaj można wiele bardzo cennych opracowań, szczególnie jeśli chodzi o biografie twórców. Co ważne, przygotowane materiały omawiają oczywiście najważniejsze konteksty twórczości, odsłaniają jednak także w przystępny sposób fragmenty życia prywatnego poszczególnych autorów, co niejednokrotnie wzbudza zainteresowanie uczniów. Z pewnością także i z tego źródła można pozyskać wiele cennych informacji.