Zgłaszanie nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach na szczepienia przeciwko COVID-19 za pośrednictwem systemu POL-on

szczepienie
  1. Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokonują rektorzy uczelni.
  2. Do udziału w szczepieniach są uprawnione osoby spełniające następujące kryteria:
    1. nauczyciele akademiccy lub inne osoby prowadzące zajęcia,
    2. urodzone po 31 grudnia 1955 r.,
    3. aktualnie zatrudnione na uczelni.
  3. Do zgłoszenia pracowników uczelni na szczepienie niezbędny będzie System POL-on.

Proces zgłaszania pracowników na szczepienia krok po kroku

1. Uczelnia zbiera od uprawnionych pracowników deklaracje udziału w szczepieniach – jest to krok, który uczelnia organizuje i przeprowadza we własnym zakresie.
  2. Uczelnia w Systemie POL-on przygotowuje listę pracowników zainteresowanych udziałem w szczepieniach wraz z wymaganymi danymi.
  3. System POL-on przekazuje listę zgłoszonych pracowników do NFZ.
  4. NFZ przekazuje odpowiednio posegregowane listy zgłoszeń do właściwych punktów szczepień.
  5. Punkty szczepień kontaktują się z zainteresowanymi pracownikami uczelni lub z koordynatorami szczepień na uczelni w celu ustalenia terminu szczepień.

Uprawnione osoby, które chcą zgłosić się na listę szczepień prosimy o kontakt pod  adresem:  iratynska@lingwistyka.edu.pl

Na zgłoszenia czekamy do dnia 18 lutego 2021 roku. Po tym terminie zgłoszenia nie mogą być przyjmowane przez system.