5 niepotrzebnych błędów, które wszyscy popełniamy na studiach

5-niepotrzebnych-bledow

Każdy nowy etap w życiu wymaga nauki. Przystosowanie się do życia w szkole policealnej może być nieco przytłaczające, a jeśli popełnisz którykolwiek (lub wszystkie) z tych bardzo powszechnych błędów studenckich, to jest to zrozumiałe.

Dla wielu studentów jest to pierwsza wyprowadzka z domu, pierwsza żonglerka zadłużeniem, a może nawet pierwsza wspólna łazienka. Ahh te czasy studenckie!

Chociaż nie możemy udzielić Ci porady na temat koedukacyjnej łazienki, możemy podzielić się kilkoma pomocnymi wskazówkami, jak uniknąć niepotrzebnych błędów, które popełniają studenci pierwszego roku.

Zapisy na zajęcia o 8 rano w poniedziałek rano

W przeciwieństwie do liceum, fajną rzeczą na studiach jest to, że możesz (czasami?) ustawić własny harmonogram. Możesz zdecydować, kiedy wziąć udział w zajęciach, a nawet które zajęcia wejdą w Twój program. Wyścig o dostanie się na cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia prowadzone przez najbardziej wyrozumiałych i żywych profesorów jest konkurencyjny. Może każde miejsce na te zajęcia do wyboru „Muzyka popularna” lub „Antyczny humor” jest zajęte, ale masz miejsce na liście oczekujących.

Jeśli nie wiesz, że zdecydowanie jesteś osobą poranną (wiesz, osobą, która budzi się o świcie z uśmiechem na twarzy), nie ma powodu, aby zapisywać się na zajęcia o 8 rano w poniedziałek rano. Poniedziałki są już wystarczająco ciężkie, nie utrudniaj ich sobie. Ogólna zasada: jeśli to możliwe, trzymaj się z dala od kursów o godzinie 8 rano. One są po prostu #najgorsze.

Zarywanie nocki przed egzaminem

Rozumiemy, że łatwo jest zwlekać. Badania dowodzą, że ludzie unikają pracy, która ich onieśmiela lub nudzi, co może wyjaśniać, dlaczego studenci unikają regularnej nauki zgodnie z harmonogramem. Może odłożyłeś naukę, żeby spotkać się towarzysko lub zagrać jeszcze jedną rundę Fall Guys. Być może po prostu zapomniałeś o ogromnym artykule, który był przeznaczony na twoje najtrudniejsze zajęcia (hej, zdarza się). Zanim się zorientujesz, jest noc przed ważnym egzaminem i nie ma absolutnie ŻADNEGO sposobu, aby przyswoić sobie cały materiał potrzebny do tego dużego testu. Wydaje się, że nie ma innego wyjścia, jak tylko rozważyć zakuwanie przez całą noc.

Zamiast zmuszać swój zmęczony, odwodniony mózg do zapamiętywania nieracjonalnej ilości treści, rozważ wczesne nawiązanie współpracy z przyjacielem lub nauczycielem, aby dokładnie ocenić, na czym powinieneś się skupić. Nie czekaj do 2 w nocy, aby wezwać pomoc. Daj sobie przewagę i wyeliminuj ten stres.

Zakupy spożywcze, gdy jesteś głodny i spłukany

Jako uczeń żonglujący szkołą, życiem towarzyskim, zobowiązaniami na uczelni, a może nawet pracą w niepełnym wymiarze godzin, zakupy spożywcze (wraz z innymi obowiązkami związanymi z samoopieką, takimi jak pranie) mogą być ostatnim przystankiem na liście priorytetów. Być może zmarnowałeś większość swojego budżetu spożywczego na alkohol i kawę i jesteś już na wyczerpaniu do ostatniej pizzy do kuchenki mikrofalowej.

Uniknij tych przykrych chwil i spróbuj mieć pod ręką przekąski, zanim zapadniesz się i uderzysz do sklepu spożywczego głodny i spłukany. Nie ma nic gorszego niż przeglądanie alejek będąc wygłodniałym i pustym kontem bankowym. Jeśli utkniesz w rozpaczliwym stanie, zrób szybką listę zakupów spożywczych, zanim faktycznie wejdziesz do sklepu. Zmuszaj się do trzymania się swojej listy i nie pozwól swoim oczom odrywać się od tego, co najważniejsze. Bez względu na to, co podpowiada Ci żołądek, Twój obiad nie powinien składać się z dużego pudełka z lodami z kawałkami ciasteczek i Cheetos.

Koncentrowanie się tylko na stopniach

Oczywiście szkoła powinna być najważniejszą częścią Twojego życia studenckiego . Ale jeśli spędzasz cały swój czas w bibliotece sam, możesz przegapić relacje z innymi studentami i nigdy nie zebrać wspomnień z całego życia, które sprawiają, że „życie studenckie” jest tak cenne. Nie wspominając o tym, że jest to świetny czas, aby pomyśleć o swojej karierze, o tym, jak się ustawić i jak zbudować swoją sieć kontaktów przed ukończeniem studiów. Niestety, uzyskanie od razu piątki nie zagwarantuje Ci pracy po studiach, ale rozbudowana sieć kontaktów może. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalny rynek pracy, wczesne budowanie sieci kontaktów nabiera coraz większego znaczenia.

Kluby i akademiki to także świetny sposób na poznanie nowych przyjaciół, podniesienie życia społecznego na wyższy poziom i tworzenie trwałych wspomnień. Nie wspominając o tym, że zespoły koedukacyjne to świetny sposób na poznanie nieznajomych na randki. Zrób coś szalonego, wyjdź ze swojej strefy komfortu i spraw, by semestr był doświadczeniem , które będziesz wspominał/a latami.

Ignorowanie dostępnych zasobów

Profesorowie mogą być podstępni. Czasami są przyjaźni i zapraszają swoich uczniów do kontaktu w godzinach pracy. Być może są tak przyjaźni, że udostępnili ci swoje osobiste dane kontaktowe do wykorzystania w trakcie semestru. Wszystko, aby pomagać nowym studentom w pozyskiwaniu materiałów, zdobywaniu wiedzy i lepszej organizacji pracy.

Jeśli profesor zaprasza Cię do kontaktu, zrób to. Mogą być niezwykle cennymi mentorami i zasobami, które mogą za ciebie ręczyć, gdy najbardziej tego potrzebujesz. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować rekomendacji do podania o staż, ukończenia szkoły, a nawet pracy. Zawsze będzie lepiej, jeśli profesor przynajmniej trochę się o tobie dowie, zanim poprosisz go o list polecający.

Na studiach lub na uniwersytecie lub szkole wyższej popełnisz wiele błędów, ale to tylko część doświadczenia. Tak długo, jak wyrośniesz z nich i będziesz posuwać się naprzód, wszystko będzie dobrze. Pamiętaj, że niezależnie od tego jaki kierunek wybierzesz, błędy pierwszoroczniaków to rzecz powszechna. W razie pytań zawsze warto podpytać bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki z drugiego lub trzeciego roku. To świetny moment aby przełamać lody ze starszymi rocznikami.