Praca w cyberbezpieczeństwie po bezpieczeństwie narodowym

cyberbezpieczenstwo

Świat wysoce zinformatyzowanych firm i agencji rządowych nie ma ostatnio łatwo. Na całym świecie dochodzi do cyberataków, niezależnie od państwa i rodzaju instytucji.

• Hotele Hyatt
  • Sieci McDonald’s i Wendy’s
  • Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych

To nazwy tylko kilku organizacji, które padły ofiarą cyberataków w ciągu ostatnich kilku lat.

Do listy można by również dodać Target, eBay, J.P. Morgan i Home Depot, a także rosnącą liczbę małych firm i agencji samorządowych.

Według amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych, cyberbezpieczeństwo jest jednym z największych wyzwań stojących przed małymi i średnimi firmami w USA, co oznacza, że istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów szkół wyższych, którzy ukończyli studia z zakresu bezpieczeństwa i mają doświadczenie. Podobnie sytuacja ma się w Polsce.

Kariera w bezpieczeństwie informacji

Według GUS i Eurostat, zapotrzebowanie na osoby przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa informacji rośnie znacznie szybciej niż średnie zapotrzebowanie we wszystkich innych zawodach.

Ponieważ coraz więcej zadań biznesowych i rządowych jest wykonywanych online, coraz większa liczba osób o niecnych zamiarach próbuje ukraść dane, włamać się do portali społecznościowych oraz nielegalnie przesyłać informacje i pieniądze.

Pracownicy ochrony są na pierwszej linii tej batalii, aby chronić firmy i inne organizacje przed cyberprzestępczością, wykorzystując swoje stopnie naukowe ze studiów bezpieczeństwa do pracy w całym kraju i na całym świecie w takich podmiotach jak:

• Czołowe korporacje notowane na giełdach
  • Małe i średnie firmy
  • Agencje rządowe
  • Służby mundurowe

Wydaje się, że możliwości kariery są nieskończone, a praca jest równie satysfakcjonująca, co wymagająca.

Dzień z życia na pierwszej linii frontu

Twój stopień naukowy w dziedzinie bezpieczeństwa umożliwi Ci dosłownie pracę w dowolnym miejscu na świecie, w tym w agencjach rządowych w Warszawie, oraz w siedzibach znanych banków i korporacji niezależnie od ich lokalizacji. Dobra znajomość języków obcych jest równie ważna w karierze osób  chcących realizować się w cyberbezpieczeństwie. Pracując na co dzień, przyjdzie ci posługiwać się zarówno językiem ojczystym jak i angielskim. W zależności od wybranego miejsca pracy możesz również spotkać się z silnym zapotrzebowaniem na specjalistów z rosyjskim i niemieckim.

Osoby ze stopniami naukowymi z bezpieczeństwa narodowego o profilu cyberbezpieczeństwo są najczęściej delegowane do:

• Wsparcia informatycznego w obiegu danych w służbie granicznej
  • Pracy w sekcjach kontrwywiadowczych Wojska Polskiego
  • Służbie w jednostkach informacyjnych Polskiej Policji
  • Pomóż dużym korporacjom chronić ich aktywa w Polsce i za granicą
  • Zarządzania dużymi systemami opieki zdrowotnej, aby zmniejszyć ryzyko wycieku danych

Osoby, które ukończą cyberbezpieczeństwo są odpowiedzialne za monitorowanie sieci i zarządzanie nimi, szukanie luk w zabezpieczeniach, obsługę oprogramowania zabezpieczającego, testowanie systemów pod kątem symulowanych ataków, śledzenie międzynarodowych trendów związanych z hakowaniem oraz śledzenie osób, które pracują, aby wyrządzić szkody korporacjom i agencjom rządowym poprzez cyberataki.

Dołącz do walki z cyberprzestępczością

Jeśli interesuje Cię trudna i satysfakcjonująca kariera – i bycie na pierwszej linii frontu w jednej z najważniejszych kwestii bezpieczeństwa w naszych czasach – rozważ zdobycie stopnia naukowego w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego.

Program studiów bezpieczeństwa LSW pozwala uczyć się z dowolnego miejsca, wszystko to zasługa studiów on-line. Zdobywaj wiedzę od instruktorów z prawdziwym doświadczeniem rozwijaj rozwijać wiedzę oraz umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w nowej karierze. Nie czekaj odwiedź stronę naszego kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i wybierz karierę przyszłości.