Biuro tłumaczeń w Warszawie – miejsce dla profesjonalnych tłumaczy

20211108210401_download

Absolwenci kierunków językowych często zastanawiają się, jak pokierować swoją karierą, aby móc dobrze zarabiać, a jednocześnie spełniać się w swojej pracy. Miejscem, które zapewnia oba cele jest profesjonalne biuro tłumaczeń w Warszawie.

 

  1. Jakie usługi świadczy biuro tłumaczeń Warszawa?
  2. Agencja tłumaczeń – stacjonarnie czy online?
  3. Biuro tłumaczeń poszukuje nowych talentów

 

Agencja tłumaczeń to miejsce, które swoim pracownikom stale stawia kolejne wyzwania językowe. Szeroki zakres usług, w tym tłumaczenia specjalistyczne, tłumaczenia przysięgłe czy ustne, wymagają od tłumaczy szerokiego zakresu wiedzy, nie tylko z obszaru języka obcego, ale również języka polskiego oraz wiedzy specjalistycznej z określonych dziedzin.

 

Jakie usługi świadczy biuro tłumaczeń Warszawa?

 

Biura tłumaczeń codziennie odwiedzają dziesiątki klientów, których interesują zarówno tłumaczenia ustne, jak i tłumaczenia pisemne o różnym stopniu skomplikowania. Podstawowe usługi tłumaczeniowe, tzw. tłumaczenia zwykłe, polegają na tłumaczeniu niespecjalistycznych tekstów z języka polskiego na język obcy lub odwrotnie. W tym wypadku ważny jest czas realizacji – im krótszy tym lepszy. Istotne jednak, aby krótki czas realizacji zamówienia na tłumaczenie nie odbijał się na jakości pracy, dlatego biuro tłumaczeniowe w Warszawie zapewnia ekspresowe tłumaczenia, które można uzyskać w nawet kilka godzin, z jednoczesną gwarancją ich solidności i dokładności.

 

Znacznie więcej pracy i czasu wymagają tłumaczenia specjalistyczne. To profesjonalne tłumaczenia tekstów, które dotyczą wąskiej branży, np. finansów, nowych technologii, budownictwa czy IT. Szczególnej dokładności wymagają tłumaczenia medyczne, np. przekład zawartości karty medycznej lub naukowych tekstów. Uważność i dokładność potrzebne są również przy tłumaczeniach technicznych. Także w tym przypadku tłumacz musi znać nie tylko specjalistyczne słownictwo w języku polskim i obcym, ale również terminologię typową dla tej branży.

 

Szczególną grupę tłumaczeń stanowią tłumaczenia poświadczone, nazywane przysięgłymi. Taka forma tłumaczenia jest potrzebna w przypadku przekładu oficjalnych pism, np. dokumentów procesowych, pism sądowych, urzędowych, aktów urodzenia lub innych dokumentów wydawanych przez urzędy, dyplomów ukończenia szkół lub kursów, a także certyfikatów i zaświadczeń. Tłumacz przysięgły jest zobowiązany do uzyskania odpowiednich uprawnień, których nabycie potwierdza pozytywny wynik państwowego egzaminu językowego. Profesjonalne tłumaczenia przysięgłe mają rangę dokumentów państwowych, dlatego muszą być wykonane solidnie przez wykwalifikowanych tłumaczy, posiadających odpowiednią wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w branży.

 

Agencja tłumaczeń – stacjonarnie czy online?

 

Współpraca z biurem tłumaczeń wymaga dokonania kilku formalności, jak chociażby dostarczenie do tłumacza dokumentów czy pism, które mają zostać przetłumaczone. Wielu tłumaczy wciąż pracuje w stacjonarnym biurze tłumaczeń, gdzie mogą swobodnie spotkać się z klientem, wymienić potrzebnymi dokumentami czy rozliczyć za wykonane usługi. Takie spotkania nie są jednak konieczne – jeśli wybrane biuro tłumaczeń znajduje się zbyt daleko od miejsca pracy czy zamieszkania klienta, można skorzystać z usług tłumaczeniowych online. Wówczas wymiana dokumentów odbywa się przez internet lub drogą pocztową, a rozliczenia mają formę bezgotówkową – wynagrodzenie tłumacza można uregulować za pomocą przelewu bankowego. W tym wypadku tłumacz może swobodnie pracować nie tylko w biurze, ale również w domu, jednocześnie dotrzymując ustalonych terminów realizacji poszczególnych zleceń. To forma wygodna również dla klientów, którzy nie muszą poświęcać czasu na dojazd do miejsca pracy tłumacza. Taka opcja współpracy jest coraz popularniejsza, ponieważ oszczędza czas i pieniądze obu stron, a jednocześnie nie powoduje ograniczeń w kontakcie z tłumaczem realizującym zlecenie. Możliwość skorzystania z niej zależy od preferencji klienta i jego aktualnych potrzeb.

 

Biuro tłumaczeń poszukuje nowych talentów

 

Celem każdego biura tłumaczeń jest zdobycie zadowolonych klientów, którzy skorzystają z usług biura ponownie. Wiąże się to z wysoką jakością usług świadczonych przez poszczególnych tłumaczy oraz z szerokim asortymentem usług. Każde zlecenie jest inne i wymaga od tłumaczy dużej elastyczności. Niezależnie od tego, czy tłumaczeniu podlegają akty notarialne, dokumenty samochodu czy materiały marketingowe, tłumaczenie musi być wykonane solidnie, a klient powinien otrzymać gwarancję terminowości wykonania usługi. Z tego powodu wymagania dla kandydatów na tłumaczy, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w biurze tłumaczeń w Warszawie, są bardzo wysokie. Im wszechstronniejszą wiedzę posiada kandydat i im wyższe są jego umiejętności językowe, tym większą ma szansę na uzyskanie pracy w profesjonalnym biurze. Możliwość pracy zdalnej sprawia, że z biurem zlokalizowanym w centrum Warszawy współpracę może podjąć każdy utalentowany tłumacz, nie tylko ten, który mieszka w stolicy lub jej okolicach.