Certyfikaty języka angielskiego – poziom C1

Certyfikaty_jezyka_angielskiego_poziom_C1

Certyfikaty językowe to temat interesujący dla wszystkich uczących się angielskiego. Nie ma co się dziwić ich popularności: są dostępne na różnych poziomach, w różnych dziedzinach, a przy tym łatwiej osiągalne niż dyplom uczelni. I jednocześnie powszechnie respektowane jako obiektywne potwierdzenie językowych kwalifikacji. Certyfikat to oficjalny papier – jest tzw. „twardym dowodem” na znajomość języka. Gdyż sam kurs językowy, wyjazd zagraniczny, nauka w szkole – to wszystko można podać w wątpliwość. Bo na kursie mogliśmy przecież zbierać słabe oceny, szkoły w sumie nie ukończyć, a za granicą nie nawiązywać żadnych kontaktów. Natomiast żeby zdać certyfikat, musimy sobie solidną porcję wiedzy przyswoić i nie ma tu dróg na skróty.

I tak naprawdę sama konieczność opanowania danej ilości materiału jest już dużą korzyścią z podejścia do egzaminu, Łatwiej się zmobilizować do nauki i sensownie rozplanować materiał, gdy wiemy, po co to robimy oraz ile i na kiedy mamy umieć. W przeciwnym razie łatwo uczyć się trybem zrywów, tylko gdy się zachce – a wszyscy wiemy, że samo z siebie „zachciewa się” dosyć rzadko…

Certyfikat angielskiego C1 – przebij szklany sufit

Dzisiaj chcielibyśmy namówić Was na ambitne przedsięwzięcie, które sporo tego „chcenia” będzie wymagać – zdanie certyfikatu na poziomie C1. Dlaczego mierzyć tak wysoko? Gdyż jest to w praktyce najwyższy poziom wymagany w różnych miejscach pracy czy potrzebny do zamieszkania w kraju anglojęzycznym. No i jest równoważny dyplomowi licencjackiemu lub magisterskiemu z anglistyki. Dyplom taki jest bowiem jednocześnie potwierdzeniem osiągnięcia poziomu C1. Oczywiście, jeżeli macie możliwość, zachęcamy do zainwestowania w studia na LSW, gdyż na nich nauczycie się o wiele więcej niż tylko języka. W programie są również przedmioty praktyczne i specjalistyczne. Ale jeśli chcecie ten poziom języka potwierdzić szybciej, to poniżej przedstawiamy najpopularniejsze egzaminy.

CAE (Certificate in Advanced English) to najbardziej znany, organizowany przez Cambridge, certyfikat poświadczający ogólną znajomość języka na poziomie C1.

TOLES (Test of Legal English Skills) Advanced – ocenia znajomość prawniczego języka angielskiego stosowanego w światowym handlu (i nie tylko) na poziomie B2 – C2. Poza tym na egzaminie sprawdzana jest umiejętność pisania oficjalnych listów oraz maili, tworzenia dokumentów prawnych czy posługiwania się językiem negocjacji. Dla prawników pracujących w środowisku międzynarodowym absolutnie nieodzowny.

LCCI EFB (English for Business) będzie natomiast bardziej przydatny dla osób nastawionych na pracę w biznesie. Bazuje on na autentycznych materiałach i sytuacjach właśnie ze świata biznesu. Jego posiadanie otwiera wiele drzwi: mnóstwo firm i instytucji uznaje go za obowiązkowe uzupełnienie kwalifikacji zawodowych oraz dowód umiejętności sprawnego funkcjonowania na polu zawodowym w środowisku anglojęzycznym. Poza tym na licznych uczelniach uzyskanie tego certyfikatu jest warunkiem zaliczenia lektoratu. Często umożliwia on również uczestnictwo w programach wymiany studentów.

TELC (The European Language Certificates) to ujednolicony system egzaminów językowych na sześciu poziomach zaawansowania (A1, A2, B1, B2, C1, C2) stworzony na podstawie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Weryfikuje umiejętność spontanicznej i naturalnej komunikacji w języku angielskim i pozwala na sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie w środowisku pracy i w państwach Unii Europejskiej.

ECDL (European Computer Driving Licence czyli Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy) to Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Potwierdza sprawne posługiwanie się komputerem w zakresie podstawowej obsługi aplikacji biurowych oraz umiejętność korzystania z Internetu. Dla pracodawcy jest więc bardzo wartościowy, bo weryfikuje jednocześnie kompetencje językowe i komputerowe.

Pearson PTE to certyfikat, który wyróżnia to, że w Polsce stanowi oficjalne uprawnienie do nauczania języka angielskiego rozporządzeniem ministra edukacji.

Do wszystkich powyższych certyfikatów (poza CAE) można przygotować się w ramach specjalistycznego kursu w Lingwistycznej Szkole Wyższej. Można je tu również zdawać, gdyż uczelnia posiada wymagane uprawnienia i jest akredytowanym ośrodkiem egzaminacyjnym. Daje Wam to szansę zadbania o osiągnięcie ambitnego poziomu C1 i jednocześnie udokumentowania go. A my z przyjemnością wręczymy Wam dyplom otwierający tak wiele drzwi w dziedzinie edukacji, pracy, możliwości emigracji czy turystycznych wyjazdów.