Gdzie się najwięcej zarabia? Lista krajów

zarobki_kraje

W Polsce z roku na rok zarobki rosną, ale wciąż daleko nam do czołówki najbogatszych państw świata. W jakim kraju najwięcej się zarabia? Ranking może cię zaskoczyć! Poznaj listę miejsc, gdzie pensje są najwyższe. Kto wie, może to właśnie tam znajdziesz satysfakcjonujące zatrudnienie wakacyjne lub stałe.

Zarobki za granicą – forum

Chyba każdy pracownik chciałby otrzymywać wysoką pensję! W Polsce średnia płaca wciąż rośnie, jednak w porównaniu do innych krajów nie możemy szczycić się najwyższymi wynagrodzeniami. W jakim kraju najwięcej się zarabia i gdzie warto wyjechać na wakacje do pracy? Wielu Polaków wyjeżdża za granicę, bo tam wypłata jest dwa lub trzy razy większa. Forum na temat pracy za granicą zawiera wiele wątków dotyczących zarobków w innych państwach. Chcesz porównać pensję na swoim stanowisku z wynagrodzeniem wypłacanym w Niemczech, Francji czy Anglii? A może poważnie zastanawiasz się nad przeprowadzką i chcesz poznać rady i opinie na temat emigracji zarobkowej? Osoby z wieloletnim stażem pracy w innym kraju na pewno pomogą Ci podjąć tę trudną decyzję. Odwiedź forum o pracy za granicą i przeczytaj najciekawsze komentarze dotyczące zagranicznych pensji. Zastanawiasz się, jaki kierunek obrać i gdzie można zarobić najwięcej? Aby określić najwyższe wynagrodzenie, należy wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców w danym kraju oraz wysokość odprowadzanych podatków.

Gdzie są najwyższe pensje w Europie?

Biorąc pod uwagę średnie europejskie zarobki, powstał ranking państw, gdzie się najwięcej zarabia. Kraj, w którym stawka jest najwyższa to… Norwegia! Można zarobić tam ponad 50 euro na godzinę! W przeliczeniu na złotówki daje to około 220 złotych za godzinę! To więcej niż średnia „dniówka” w Polsce, którą można otrzymać za 8 godzin pracy. Drugie miejsce w rankingu zajmuje Dania ze stawką godzinową 44 euro, następnie Islandia 42 euro oraz Luksemburg około 41 euro. Kraje, w których średnie zarobki na godzinę nie przekroczyły 40 euro to Belgia, Szwecja i Holandia. W czołówce są także nasi zachodni sąsiedzi. W Niemczech średnia stawka godzinowa wynosi 35 euro za godzinę. Oczywiście wyniki są uśrednione, a wysokość pensji w każdym z wymienionych krajów jest zależna od obejmowanego stanowiska, doświadczenia zawodowego oraz zdobytych kwalifikacji. Średnia wysokość wynagrodzenia w każdym kraju jest inna i wiele czynników wpływa na to gdzie są najwyższe pensje. Najbogatsze państwa Europy mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami, ale życie w tym krajach kosztuje najwięcej.

W jakim kraju zarabia się najwięcej na świecie?

Wiadomo już, w których europejskich państwach średnie zarobki są najwyższe. Jednak w jakim kraju zarabia się najwięcej na całym świecie? Wynik dla wielu może okazać się zaskakujący! Otóż ranking wynagrodzeń wskazuje, że najwyższą pensję można uzyskać w Australii! Dlaczego? Otóż średnie zarobki w tym kraju przekraczają 20 tysięcy złotych miesięcznie, a co więcej, koszty życia i utrzymania są tam bardzo niskie. Coraz więcej Polaków decyduje się na daleką podróż do krainy kangurów i rozwija tam swoją karierę zawodową. W Australii swoje siedziby mają największe firmy na świecie, a kraj jest otwarty na obcokrajowców, którzy są gotowi podjąć się pracy. Poza wysokimi wynagrodzeniami, rząd oferuje bardzo dobry pakiet ochrony socjalnej. Jacy specjaliści mają szansę na zatrudnienie w kraju, gdzie zarobki są największe? Australijczycy zwracają uwagę na kwalifikacje i posiadane wykształcenie. Jeżeli jednak jesteś studentem i brak ci doświadczenia zawodowego, to możesz liczyć na zatrudnienie w wielu sektorach m.in. gastronomicznym, hotelarskim czy turystycznym i zacząć swoją karierę właśnie tutaj!

W jakim kraju warto zatrudnić się na wakacje?

Jesteś maturzystą lub studentem i myślisz o rozpoczęciu pracy sezonowej w wakacje? Wyjazd do pracy za granicę w okresie letnim to dość powszechny sposób zarabiania pieniędzy przez młode osoby. Taka wyprawa łączy przyjemne z pożytecznym! Nie dość, że wzbogacamy nasz uczniowski lub studencki budżet, to spędzamy wakacje w obcym kraju. Możemy zwiedzać ciekawe miejsca i podszkolić język. Jednak jaki kierunek podróży wybrać i gdzie pensje są najwyższe?

Decydując się na wyjazd do jednego z krajów europejskich, warto zastanowić się nad Holandią, która jest bardzo otwarta na pracowników tymczasowych i zapewnia dobre warunki zatrudnienia. Oprócz wysokich zarobków, można tam cieszyć się malowniczymi krajobrazami. Amsterdam to niewątpliwie wizytówka Państwa Niderlandów, warto więc tam wstąpić i poświęcić chociaż jeden dzień na cele turystyczne.

Kolejnym często wybieranym przez studentów kierunkiem są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi oferują wysokie płace, ponadto dojazd jest bardzo korzystny, a bliska odległość do Polski to niewątpliwy plus.

Jeżeli decydujecie się jednak na dalsze podróże, to warto wybrać się do Anglii. Oprócz podszlifowania języka angielskiego i podreperowania studenckiego budżetu, można odwiedzić Londyn i zrobić sobie zdjęcia z najpopularniejszymi zabytkami na świecie.

Natomiast gdyby Europa wydawała się za mała, można skorzystać z wakacyjnych ofert pracy dla uczniów lub studentów oferowanych przez Stany Zjednoczone. Zacznij spełniać swój „amercian dream” i leć do USA! Oprócz powrotu z portfelem wypchanym dolarami będziesz mógł pochwalić się niesamowitą przygodą, jaką bez wątpienia są wakacje w Ameryce. Camp America, Work & Travel czy wiele innych ofert czekają na studentów, którzy oprócz chęci zarabiania, chcą rozwijać swoje kwalifikacje i marzą o locie do Stanów! Taka przygoda na pewno pozostanie w pamięci na zawsze, a praca sezonowa w Ameryce niewątpliwie jest pożądanym punktem w przyszłym CV.