Nauczanie Mieszane – Potencjalny plus ostatnich zmian edukacyjnych

Nauczanie Mieszane

Przyszłość edukacji wydaje się w tej chwili dosyć mroczna. Globalna pandemia wymusiła naukę online, pozostawiając uczniów takich jak Ty, zastanawiających się, jak poradzić sobie z tą nową normą.

Z drugiej strony, ucząc się funkcjonować w sieci, masz również możliwość otwarcia się na nowy rodzaj nauki. Dziś dowiemy jaki potencjał niesie ze sobą wdrożenie nowego rozwiązania w nauczaniu – Blended learning lub inaczej Nauczania mieszanego. Czytaj dalej!

 

Czy chcesz dostosować się do nauki online?

 

Studenci tacy jak Ty na całym świecie stoją przed perspektywą uczenia się wyłącznie lub przynajmniej częściowo przez Internet. Jeśli osobiście chodzisz do szkoły, prawdopodobnie przestrzegasz surowych norm bezpieczeństwa. Tak czy inaczej, przyszłość wydaje się niepewna.

W ankiecie „Student Voices of America”, National Society of High School Scholars (NSHSS) stwierdziło, że 32% ankietowanych uczniów szkół średnich i college’ów wolałoby nie uczęszczać do szkoły, gdyby odbywała się ona wyłącznie online.

Jednak 53% stwierdziło, że chociaż wolą zajęcia indywidualne, chętnie zajmowałoby się zajęciami online. W międzyczasie 68% ankietowanych uczniów było „pełnych nadziei” lub „dość pewna”, że ich rządy, społeczności i rodziny sprostają wyzwaniom związanym z COVID-19.

Dla wielu przystosowanie się do zajęć online stało się konieczne ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo. Niektórzy uczniowie mają do czynienia z rokiem szkolnym tylko online, ale możesz mieć również możliwość uczenia się w środowisku hybrydowym niektórych kursów online i niektórych kursów przeprowadzonych konwencjonalnie na terenie szkoły lub uczelni.

W miarę jak świat zacznie wychodzić z pandemii COVID-19, tego rodzaju hybryda, znana również jako blended learning, będzie coraz bardziej popularna i niezbędna jako forma skutecznej i bezpiecznej edukacji.

Co to jest nauczanie mieszane?

 

Nauka mieszana odnosi się do formalnego stylu edukacji, w którym uczniowie uczą się zarówno poprzez tradycyjne nauczanie osobiste(stacjonarne), jak i za pośrednictwem mediów internetowych. Nauczyciele, którzy korzystają z nauczania mieszanego, dają uczniom takim jak Ty możliwość czerpania radości z bezpośrednich doświadczeń w klasie, jednocześnie pracując nad częścią lekcji online.

Dzięki ciągłym postępom w technologii nauczanie mieszane może odnieść ogromny sukces w rozwoju ucznia. Na najbardziej podstawowym poziomie nauczanie mieszane zapewnia większą kontrolę nad tempem, czasem, ścieżką i miejscem nauki dzięki wykorzystaniu nauki online.

 

Jakie są korzyści z uczenia się mieszanego dla uczniów?

 

Podczas gdy nauczanie mieszane wymaga pewnych dostosowań, jako uczniowie często jesteście najbardziej zdolni do adaptacji podczas uczenia się w nowy sposób. Gdy przyzwyczaisz się bardziej do nauczania mieszanego, prawdopodobnie będziesz czerpać wiele różnych korzyści z wolności jaką daje Internet.

 

Masz pewien element kontroli

 

Ponieważ część nauczania mieszanego jest prowadzona online, masz większą kontrolę nad częścią swojej nauki. Masz możliwość uczenia się online we własnym tempie, we własnej przestrzeni i wykorzystując swoje unikalne style uczenia się.

Jeśli jesteś studentem, który łatwo się stresuje, gdy uczysz się w warunkach zamkniętej sali wykładowej i musisz rozumieć materiał zgodnie z określonymi terminami, nauczanie mieszane przyniesie ci zdecydowaną ulgę. Odnosisz korzyść z uczenia się twarzą w twarz, a następnie poświęcasz czas na samodzielne zrozumienie materiału, korzystając z platform internetowych.

Nauczanie mieszane zapewnia zatem korzyści uczniom, którzy najskuteczniej uczą się w we własnym tempie ale z dozą kontroli prowadzącego.

 

Technologia pozwala na personalizację nauki

 

Wykorzystując naukę online, możesz również doświadczyć bardziej spersonalizowanej edukacji. Blended learning pozwala na interakcję z różnymi typami platform i narzędzi do nauki online, a także na naukę twarzą w twarz.

 

Ponieważ uczniowie mogą mieć różne style uczenia się, elastyczność uczenia się online połączona z pomocą osobistego instruktora pomaga zmaksymalizować naukę w stylu, który najbardziej Ci odpowiada.

 

Sale lekcyjne integrują nauczanie konwencjonalne i online

 

Nauczanie mieszane pozwala na integrację konwencjonalnego nauczania z metodami uczenia się online, wykorzystując obie w tandemie, aby stworzyć wyjątkowe doświadczenie edukacyjne.

Ten rodzaj nauki pozwala ci doświadczyć każdej lekcji w nowy sposób. Na przykład, po wysłuchaniu wykładu na temat gramatyki, możesz zaangażować się w materiał online, korzystając z cyfrowych wycieczek i filmów.

Twoja edukacja czerpie korzyści z obu sposobów uczenia się, pozwalając jednemu rozwinąć się drugim.

Koniec z siedzeniem w tej samej nudnej sali wykładowej. Komunikatory do prowadzenia zajęć online pozwalają wplatać elementy multimedialne / streamować swój pulpit lub łączyć się w konferencje z dodatkowymi osobami w mgnieniu oka. Przez to, zajęcia nie są nudne a poziom skupienia ucznia / studenta rośnie wraz z jego zaangażowaniem.

 

Dowiesz się, jak rozwijać się w nowoczesnym, opartym na technologii świecie

 

Ponieważ celem studiów jest zdobycie dobrze płatnej pracy, zajęcia online pozwolą ci łatwiej opanować technologie niezbędne do funkcjonowania w silnie zinformatyzowanym rynku pracy. Im szybciej opanujesz nowoczesną technologię, tym lepiej.

Większość osób będzie musiała wchodzić w interakcje z zaawansowaną technologią w przyszłych karierach i zawodowych, więc nauczanie mieszane pozwala jeszcze bardziej przyzwyczaić się do tej technologii w szkole, aby przygotować się na taką przyszłość.

 

Jakie są zalety uczenia się mieszanego dla kadry nauczycieli i wykładowców?

 

Możliwości nauczania mieszanego zapewniają również istotne korzyści dla kadry naukowej, o ile nauczyciele otrzymują odpowiednie wsparcie.

Jako uczeń przekonasz się, że masz więcej możliwości pracy z nauczycielami face2face, a nauczyciele będą mieli więcej sposobów, aby cię wspierać.

 

Nauczyciele mogą łatwiej śledzić Twoje dane i postępy

 

Ponieważ nauczanie mieszane wykorzystuje technologię, technologia ta może pomóc nauczycielom w zbieraniu i analizowaniu danych, aby pomóc Ci odnieść sukces.

Nauczyciele mogą korzystać z platform internetowych, aby lepiej zrozumieć Twoje postępy i czy rozumiesz nowy materiał. To nieuchronnie pomoże Ci odnieść sukces w szybszym tempie i uchronić Cię przed poczuciem, że zostałeś w tyle.

Ponieważ będziesz uczyć się online, platformy te będą stale gromadzić informacje o Tobie jako jednostce, które Twoi nauczyciele mogą następnie wykorzystać, aby pomóc Ci na bardziej indywidualnym poziomie.

 

Technologia pozwala na więcej komunikacji w cztery oczy

 

W mieszanym środowisku nauczania nauczyciele mają również więcej czasu i zasobów, aby komunikować się z Tobą w cztery oczy, nie tylko na terenie szkoły i uczelni, ale także za pomocą platform internetowych.

W przypadku zajęć stacjonarnych nauczyciele często nie mają czasu ani możliwości, aby codziennie kontaktować się z każdym uczniem. Ale korzystając z poczty elektronicznej i edukacyjnych mediów społecznościowych, możesz skontaktować się ze swoimi nauczycielami, a nauczyciele mogą skontaktować się z Tobą.

Możesz nawet czuć się bardziej komfortowo, korzystając z zasobów online, niż odwiedzać prowadzącego osobiście, umożliwiając nauczycielom równą interakcję z Tobą, nawet jeśli zazwyczaj jesteś nieśmiały.

 

Koszty są niższe, a szkoły zyskują większą elastyczność

 

Nauczanie mieszane daje również szkołom możliwość zaoszczędzenia na kosztach ogólnych i personelu dzięki rzadszym spotkaniom osobistym.

Mając więcej pieniędzy na inwestycje, Twoje szkoły mogą zaoferować inne zasoby niż wcześniej. Twoi nauczyciele będą mieli więcej czasu, aby skupić się na pomaganiu Ci w nauce w nowy sposób, a Ty będziesz mieć więcej czasu na inne zajęcia, gdy nie będziesz uczestniczyć w kursach online.

Mamy nadzieję, że ta nowa elastyczność pomoże tobie i twojej szkole wejść w tę nową normę z nowymi możliwościami na horyzoncie. Chociaż zmiany mogą być przerażające, skupiając się na potencjale, będziesz mieć znacznie bardziej satysfakcjonujące doświadczenie z uczeniem mieszanym.