Postacie z anglojęzycznych bajek dla dzieci

glodna-gasienica

Bogato ilustrowane, dobrze napisane książki po angielsku dla dzieci to znakomite uzupełnienie nauki języka angielskiego dla najmłodszych. Jakie znane postacie można w nich spotkać?

Pierwszym z nich jest na pewno Gruffalo z książki Julii Donaldson o tytule „The Gruffalo”. Co to za postać? Jest to brązowy stwór wymyślony przez małą myszkę, która pewnego dnia podczas spaceru po lesie spotkała lisa, sowę i węża chcących ją zjeść. Jako że była ona bardzo sprytna, wymyśliła wspomnianego powyżej potwora, którego największym przysmakiem są leśne zwierzęta. Sposób ten okazał się niezwykle skuteczny – napastnicy zdecydowali się uciec i zostawić myszkę spokoju. Wtedy to jej oczom ukazał się właśnie Gruffalo, który to okazał się być łudząco podobny do wymyślonego stwora. Postać ta pojawia się w wielu różnych książkach takich, jak chociażby „The Gruffalo’s Child”, czyli synek Gruffala oraz „A Treasury of Songs.” W drugiej wspomnianej książce jest audiobook z 23 piosenkami wykonywanymi przez autorkę serii – Julię Donaldson.

Kultową już postacią wśród dzieci w wielu krajach, również w Polsce jest Świnka Peppa. Poza emitowanym w telewizji serialem, spotkać można się z wieloma książkami opisującymi przygody bohaterki, jej brata Georga oraz rodziny i przyjaciół. Przykładem może być „Peppa’s Super Noisy Sound Book” autorstwa Nevilla Astley’a i Marka Bakera. To wielkoformatowa książka dźwiękowa zawierająca 18 przycisków dźwiękowych. Znakomicie sprawdzi się ona u wszystkich małych miłośników muzyki. Godna uwagi jest również „Marvellous Magnet Book”, w której znaleźć można magnesy przedstawiające najpopularniejszych bohaterów bajki.

Maluchom do gustu przypadnie również seria książek o bardzo głośnej gąsienicy autorstwa Erica Carle’a czyli The Very Hungry Caterpillar. Do nauki pierwszych słów angielskiego znakomicie sprawdzi się pozycja „All about the Very Hungry Caterpillar.” Podczas poznawania liczb, dni tygodnia i nazw różnych produktów spożywczych, bardzo pomocna okazać może się natomiast książka „Count with the Very Hungry Caterpillar Sticker Book” pełna naklejek zachęcających do aktywnej nauki.

Bajki dla dzieci po angielsku to wyśmienita nauka a jednocześnie rozrywka i ucieczka od elektronicznych zabawek. Książki dla dzieci stają się coraz bardziej atrakcyjne w formie i bez problemu przyciągają uwagę nawet najmniejszych czytelników.