Wyjazd językowy na rajską wyspę

Wbrew powiedzeniu, że języków trzeba się uczyć od dziecka, prawda jest taka, że zawsze jest na to dobra pora. Chcesz nauczyć się angielskiego lub przełamać barierę w swobodnym mówieniu? A może interesują Cię intensywne kursy biznesowe lub ogólne? A gdyby tak połączyć naukę z poznaniem wspaniałego miejsca o sprzyjającym klimacie i bogatej kulturze?

 

Malta – kraj słońca i języka angielskiego

 

Położona pośrodku Morza Śródziemnego Malta stanowi niewielki, lecz dumny kraj z bogatą historią. Jeszcze nim powstały egipskie piramidy, na terenach obecnej Malty wybudowano świątynie, uważane za najstarsze stojące budowle na świecie. Wyspy maltańskie w swojej historii pozostawały pod wpływem między innymi Starożytnego Rzymu, Arabów czy Królestwa Sycylii, a każdy etap pozostawiał po sobie elementy kulturowe i architektoniczne, co czyni Maltę jednym z rejonów o największym zagęszczeniu zabytków. Niezwykle ważnym okresem był także ten, gdy przez ponad 150 lat Malta pozostawała kolonią brytyjską, czego znaki odnajdziemy tam do dzisiaj, choć jest to już obecnie kraj niezależny i samodzielny.

malta-1

Malta jest jednym z niewielu krajów prawdziwie dwujęzycznych, bowiem poza maltańskim właściwie każdy posługuje się tu językiem angielskim – oba języki są zresztą uznawane za urzędowe. Fakt ten, połączony z wysokim poziomem systemu edukacji, sprawia, że stał się on na przestrzeni lat bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla osób zainteresowanych nauką języka angielskiego. Przedsięwzięciu sprzyja także przyjemny klimat i aż 300 słonecznych dni w roku. To wspaniała okazja na połączenie nauki z urlopem. Pogoda sprawia również, że przez cały rok kwitnie tu także życie nocne. Możemy zatem szlifować zdobywaną przez nas wiedzę w praktyce, rozmawiając z przyjaznymi tubylcami, jak i przybyszami z całego świata.

 

Kiedy decydować się na kurs językowy dla dorosłych?

 

Decydując się na kursy dla dorosłych na Malcie można mieć różną motywację i dobrać do niej odpowiednią wizję tego pobytu. Szkoła Maltalingua oferuje kursy o różnym profilu, długości czy stopniu zaawansowania. Ważnym aspektem jest nastawienie na komunikację i interakcję, więc nie będzie to tylko teoretyczna nauka słówek, a przygotowanie do realnych rozmów, które możecie wykorzystać ruszając w miasto po zakończonych zajęciach. Ograniczona liczebność grup sprawia, że możliwe są swobodne i dynamiczne interakcje w obrębie całej klasy, przy jednoczesnej możliwości skupienia się prowadzącego na każdym z uczestników kursu z osobna. Osoby nastawione na jak najlepszą naukę języka mogą też dodać do podstawowego programu prywatne lekcje dodatkowe, podczas których poruszone zostaną określone zagadnienia lub prowadzący będzie mógł się po prostu skupić na indywidualnych potrzebach danego kursanta. Kursy mogą być także znakomitą okazją na przełamanie się dla osób, które znają podstawy słownictwa i gramatyki, lecz mają opory względem praktycznego wykorzystania języka. Tutaj nauczysz się rozmawiać w obrębie grupy zajęciowej, a dodatkowej pewności nabierzesz rozmawiając z tubylcami czy turystami, więc posługiwanie się językiem angielskim nie będzie już problemem.

malta-2

 

Kursy na każdą okazję

 

Oferowany przez szkołę kurs standardowy może być doskonałym wyborem dla osób, które chciałyby połączyć urlop z nauką języka lub mogą uczestniczyć w dłuższym kursie. Atrakcje i klimat Malty przyciągają coraz więcej turystów, a decydując się na taki wariant możesz dołożyć do wypoczynku doszlifowanie swoich umiejętności językowych. Jeżeli jednak masz inne priorytety i zależy Ci przede wszystkim na nauce, a nie masz czasu na dłuższy pobyt – możesz się zdecydować na kurs intensywny, który pozwoli wynieść z kursu możliwie jak najwięcej wiedzy.

malta-3

Poza ogólnymi kursami można się zdecydować także na bardziej specjalistyczne, na przykład z zakresu języka angielskiego biznesowego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców i biznesmenów, którzy chcą nabrać większej wiedzy z zakresu języka biznesowego, która przeniesie się potem na większą pewność w rozmowie z zagranicznymi kontrahentami oraz klientami. Jest to także kierunek obierany przez studentów, bowiem nauka języka angielskiego o profilu biznesowym staje się ważnym atutem przy rozpoczynaniu potem pracy zawodowej. Możemy także wybrać kurs przygotowujący do międzynarodowego egzaminu IELTS czy zdecydować się na jeszcze inny wariant w ramach kursu prywatnego. W takim przypadku można pozyskać wiedzę z zakresu specjalistycznego języka z określonej branży, jak choćby medycznego, prawniczego czy budowlanego. Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych kursów można znaleźć na www.maltalingua.pl.

Bez względu na to na jaki kurs się zdecydujemy – wyjazd językowy może się okazać wspaniałym przeżyciem, który będzie procentował przy każdym kolejnym wyjeździe zagranicznym, podczas których bez oporów i płynnie dogadamy się w języku angielskim. Malta jako była brytyjska kolonia, przepełniona tą kulturą, nadaje się idealnie do nauki i sprawdzenia w praktyce swojej znajomości języka. Jednocześnie oferuje też liczne atrakcje, okraszone słoneczną pogodą, co sprawia, że kurs może być zarówno polem do intensywnej nauki, jak i połączenia urlopu z podszkoleniem języka angielskiego.

ZAŁĄCZNIKI