Zapisz się na kursy języka niemieckiego odbywające się w Niemczech

kursy języka niemieckiego odbywające się w Niemczech

Wybierając się do Niemiec na pobyt czasowy lub stały należy mieć opanowany język w stopniu komunikatywnym, a często także język branżowy. Warto wiedzieć, że zarówno Niemiecki Urząd Federalny ds. Migracji i Uchodźców, fundacje, jak i szkoły językowe organizują całkowicie darmowe kursy języka niemieckiego lub kursy za niewielką opłatą. Dzięki temu można lepiej zasymilować się z niemieckim społeczeństwem i przygotować się do pracy, czy też studiów. Warto wiedzieć, że jeśli wybierasz się z całą rodziną, to dla dzieci oferowane są równoległe kursy w ramach edukacji w niemieckich przedszkolach i szkołach. Kurs niemieckiego w Niemczech pozwoli Ci opanować język codzienny, a nie tylko ten podręcznikowy.

 

Kurs niemieckiego dla Polaków w Niemczech — co warto wiedzieć? 

Uczestnicząc w kursach niemieckiego w Polsce, niejednokrotnie musisz płacić za nie sporo, a jeśli nie prowadzi ich native speaker, nie masz gwarancji, że nie wpajasz sobie nieprawidłowej wymowy, której potem trudno się wyzbyć. Kurs niemieckiego za darmo organizowany przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców to typowy kurs integracyjny, w ramach którego można nie tylko opanować w stopniu komunikatywnym język, ale również poznać kulturę, historię Niemiec, a także prawo obowiązujące w tym kraju. Bez wątpienia są to przydatne kwestie dla osób, które wiążą z pobytem u zachodnich sąsiadów duże nadzieje i chcą osiedlić się w Niemczech na stałe albo przynajmniej czasowo, w ramach umowy o pracę z niemieckim pracodawcą. Warto podkreślić, że kursy dla migrantów w wyznaczonych szkołach językowych mogą być płatne, jednak opłata jest niewielka i może ją przejąć pracodawca. Można również skorzystać z kursów darmowych organizowanych przez niemiecki urząd pracy. Osoby, które wybierają się na studia do Niemiec, także mogą skorzystać z darmowych kursów. Organizuje je chociażby Fundacja Otto Beneke. 

Gdzie odbywają się bezpłatne kursy niemieckiego w Niemczech?

Kursy dla migrantów organizowane są w wielu niemieckich miastach. Nauka niemieckiego dla początkujących możliwa jest między innymi w Berlinie, Hamburgu, czy Bremie, ale znajdziesz je także w innych miejscowościach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, gdzie znaleźć kurs niemieckiego w Niemczech dla Polaków za darmo, zajrzyj na stronę: https://ru-geld.de/pl/german/free-language-courses.html, gdzie znajdziesz także informacje o rodzajach kursów, a także ich trybach. 

Kurs niemieckiego w Niemczech — dlaczego warto?

Takie kursy zawsze łączą wszechstronną naukę języka, która jest najbardziej efektywna. Ważne są bowiem: rozumienie tekstu czytanego, umiejętność pisania, rozumienie niemieckiego ze słuchu, a przede wszystkim umiejętność konwersacji na różne tematy. To wszystko znajdziesz na kursie niemieckiego w Niemczech. Gdy będziesz popełniać błędy, nauczyciel od razu je skoryguje, a przede wszystkim pokonasz swój strach przed mówieniem w języku obcym, zatem naprawdę warto! Nauczysz się nie tylko prawidłowej wymowy, ale również akcentowania, które w niemieckim jest bardzo ważne. Wiele osób ma problem z odmianą rodzajników w zdaniach, a dzięki pomocy native speakera ich użycie będzie Ci przychodzić coraz bardziej naturalnie i swobodnie.                  

Samodzielna nauka języka niemieckiego jako alternatywa

— dla kogo i jakie są możliwości?   

Nauka języka niemieckiego samemu to także dobra opcja pod warunkiem, że ma się już jakieś podstawy. Listę podręczników, aplikacji czy kanałów społecznościowych, na których dostępne są potrzebne materiały do samodzielnej nauki niemieckiego, znajdziesz na stronie: https://ru-geld.de/pl/german/how-to-learn-yourself.html. Na pewno samodzielna nauka musi opierać się także na konwersacji. Do tego celu warto korzystać z forów na portalach społecznościowych, a także Skype. Kilka lekcji z nauczycielem na pewno może pomóc i utwierdzić Cię w przekonaniu, że zmierzasz we właściwym kierunku i opanujesz język na satysfakcjonującym poziomie. Takie lekcje nie muszą być drogie, bo oferowane są w Niemczech nawet od 5 do 10 euro za godzinę. Nauka niemieckiego online może być zatem efektywna, bo odpowiednie materiały i zaangażowanie gwarantują sukces. Można także skorzystać z płatnych kursów online, zakończonych certyfikatem. 

Dla początkujących bardziej polecamy darmowe kursy niemieckiego dla Polaków organizowane w Niemczech. Dzięki temu szybciej można przejść na poziom komunikatywny.           

ZAŁĄCZNIKI