Gdzie nauczyć się języka? Najlepiej za granicą!

kursy-jezykowe-w-anglii-atas (1)

Język obcy to już norma w edukacji. Bez niego ani rusz w dalszym życiu. Jest przydatny nietylko na wakacjach, ale przede wszystkim ułatwia znalezienie pracy i późniejszy rozwój. Daje również możliwość pięcia się po szczeblach kariery w innych krajach. Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba się go dobrze nauczyć. Najlepiej to zrobić w kraju, w którym dany język jest urzędowy – dopiero wówczas poznamy go takim, jakim jest faktycznie.

London Eye czy Hollywood?

Kurs angielskiego za granicą jest najlepszą opcją, aby szybko przyswoić bardzo dużo wiedzy. W zaledwie kilka lub kilkanaście dni można nauczyć się więcej niż w trakcie całego szkolnego semestru. Wszystko dlatego, że obcujemy z językiem na co dzień, w każdej sytuacji. Osłuchujemy się z różnymi akcentami, poznajemy idiomy, slang czy mowę potoczną. Program szkolnego nauczania tego nie zagwarantuje. Mało tego – nawet z samymi piątkami w dzienniku, wyjeżdżając do anglojęzycznego kraju, na początku możemy nie zrozumieć ani słowa. Bo angielski angielskiemu nierówny. Do tego w trakcie takie kursu dochodzi dużo luźniejsza atmosfera niż w szkolnych murach – tym samym człowiek chętniej i łatwiej chłonie wiedzę, ponieważ taka forma jest po prostu przyjemniejsza.

Jeśli mówimy o wyjazdach zagranicznych, to wciąż najpopularniejsze są kursy językowe w Anglii oraz Irlandii. Można pojechać do słynnego ze swojego uniwersytetu Oxfordu, nadmorskiego Brighton, wybrać się na wycieczkę śladami Harry’ego Pottera lub pomknąć na zieloną wyspę i poznać Dublin. Dzięki szerokiej ofercie można wybrać najlepszy dla siebie kierunek.

Ale to nie wszystko. Gdyby tak poznać angielski zza wielkiej wody? W Stanach Zjednoczonych mówi się nieco inaczej. Można się o tym przekonać samemu, wybierając kurs w Los Angeles. Malibu, Hollywood, Santa Monica – wszystkie te miejsca są magiczne. Ucząc się języka, można poznać zupełnie inny świat, który do tej pory widzieliśmy tylko na ekranach.

Angielski poza Anglią

Dzięki opcji wyjazdu na kurs angielskiego za granicą, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wszystko dlatego, że taka nauka jest organizowana także na Malcie lub Cyprze. Dzięki temu uczymy się języka, ale przy okazji poznajemy zupełnie inne kultury.

Przy okazji te dwa kraje sprzyjają chłonięciu wiedzy, ponieważ tamtejszy klimat pomaga się zrelaksować i odstresować. Dzięki temu umysł łatwiej przyswaja nowe zagadnienia. Ponadto takie wyjazdy są bardzo dobrze przygotowane. Wszystko po to, aby nauka i odpoczynek była zbalansowane. Zajęcia są dostosowane do konkretnych grup, dzięki czemu wszyscy są zadowoleni, przyswajając wiedzę w przyjemny, motywujący sposób.